У Херсоні відкриють офіс ООН вже «найближчим часом»

Джерело: Деніз Браун в інтерв’ю interfax-Україна

У Херсоні вже незабаром відкриють офіс ООН, повідомила координаторка системи ООН в Україні та координаторка з гуманітарних питань Деніз Браун, котра нині завершує свою дворічну місію.

Зокрема у липні Браун відвідала кілька можливих локацій для нового офісу.

Це відповідь на ваше запитання про те, що далі. Ми забудемо? Ми не забудемо про війну, тому що ми там присутні. Я була в Херсоні десятки разів, але я хочу, щоб ми були присутні там фізично. Я знаю, що в Києві іноді кажуть: навіщо нам ООН? А ви запитайте херсонців. Вони знають, – пояснила вона.

Та наголосила, що нині ситуація в Херсоні та області залишається складною через постійні російські обстріли та наслідки катастрофи на Каховській ГЕС.

В ООН повідомили, що у межах дій із подолання наслідків підриву греблі близько 200 тисяч осіб отримали допомогу. Зокрема, 19 автоколон доставили воду, продукти харчування, медикаменти, ремонтні матеріали людям, які постраждали від повені. Понад 56 тисяч осіб отримали грошову допомогу для вирішення критичних і невідкладних потреб. 65 тисяч одиниць ремонтних матеріалів і товарів для дому було роздано протягом першого місяця стихійного лиха. 70 тисяч людей отримали ліки та медичні засоби через мобільні служби.

Браун наголосила, що ООН “не забуває” про війну, й саме тому вона фізично присутня в різних місцях.

Я не керую з Польщі. І я не працюю лише з Києва. У нас є 100 співробітників ООН у Харкові. У Дніпрі – 300 співробітників ООН, в Одесі – 200, у Миколаєві – 50. У нас дуже велика присутність, тому що ми хочемо забезпечити цю безперервність дій. Ми нікуди не втікаємо, – додала вона.

Також вона зауважила, що багато людей приїхали дуже швидко після початку війни.

У нас понад 600 міжнародних співробітників, більшість з яких ніколи раніше не працювали в Україні. Я зосередилася на тому, щоб організувати цю операцію і переконатися, що ми рятуємо життя людей, – сказала представниця ООН.

Нагадаємо, внаслідок підриву російськими військами дамби Каховської ГЕС Україні завдано збитків на суму майже 14 мільярдів доларів, посиливши й без того катастрофічні наслідки повномасштабного вторгнення РФ – мовиться у звіті, представленому Урядом України та Організацією Об’єднаних Націй.

У документі зазначили, що початкова оцінка загальних потреб у відновленні та відбудові становить 5,04 мільярда доларів. Водночас очікується, що цифра зростатиме під час проведення більш детальних оцінок.

Руйнування дамби Каховської ГЕС завдало величезної шкоди, затопивши 620 квадратних кілометрів території в чотирьох областях – Херсонській, Миколаївській, Дніпропетровській та Запорізькій, що безпосередньо вплинуло на 100 000 мешканців. Завдано значної шкоди житлу, інфраструктурі, навколишньому середовищу та культурним об’єктам, таким як історичні будівлі, музеї та культові споруди.

Окрім того, порушено енергопостачання, постачання питної води, зрошення сільськогосподарських угідь та роботу річкового транспорту на півдні України.

  • Управління Верховного комісара ООН з прав людини зазначило, що в офісі “глибоко стурбовані важким становищем цивільного населення в Україні, особливо в Харківській області”.
  • 6 червня на англомовній сторінці ООН у соцмережі Х розмістили допис про “святкування” Дня російської мови. Мовляв, це одна з шести офіційних мов ООН.
  • Україна втратила 35-40% запасів прісної води внаслідок російського підриву Каховської ГЕС. Цей обсяг можна було б споживати упродовж року.

В Україні триває 935-та доба повномасштабної російсько-української війни. За цей час втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) перевищили 633 тисячі осіб.

За оцінками аналітиків, українська операція в Курській області спричинила збільшення стимулів для Росії до участі в обміні військовополоненими. Таким чином, 14 вересня Україна та Росія провели третій обмін військовополоненими з моменту початку операції ЗСУ на Курщині. 

П’ять колишніх міністрів оборони та експрем’єр Великої Британії Борис Джонсон закликали главу уряду Кіра Стармера дозволити Україні використовувати ракети великої дальності Storm Shadow для ударів по території Росії навіть без згоди США.

Українські війська 14 вересня продовжили просування в Глушковському районі Курської області. Зокрема ЗСУ вдалося просунутися у полях на південь від Тьоткіно і на північ від Суджі та захопити кілька сіл.

Протягом дня, 14 вересня, російські війська здійснили 76 обстрілів прикордонних територій і населених пунктів Сумської області, внаслідок чого є поранені.