У Кабміні пропонують заморозити підвищення мінімальної зарплати та прожиткового мінімуму

Джерело: член фінансового комітету Верхової Ради Ярослав Железняк в Telegram

Кабінет міністрів у Бюджетній декларації на 2025-2027 роки висунув пропозицію щодо відмови від підвищення мінімальної зарплати та прожиткового мінімуму. Вони своєю чергою впливають на розміри соціальних виплат.

До 2027 року пропонують залишити розмір мінімальної заробітної плати залишатиметься на рівні 8000 гривень. Згідно з документом, сума відповідає досягнутому рівню гарантії з урахуванням значного підвищення у 2024 році.

Заробітна плата працівників у сфері бюджету буде базуватися на посадовому окладі працівника І тарифного розряду Єдиної тарифної сітки, який залишиться на рівні, встановленому у грудні 2024 року.

На основі прожиткового мінімум, що є базовим державним соціальним стандартом, визначають державні соціальні гарантії та стандарти у сферах доходів населення, житлово-комунального, побутового, соціально-культурного обслуговування, охорони здоров’я та освіти.

За розрахунками прожитковий мінімум на одну особу на місяць на 2025-2027 роки становитиме:

  • для дітей віком до шести років – 2563 гривні;
  • для дітей віком від шести до 18 років – 3196 гривень;
  • для працездатних осіб – 3028 гривень;
  • для осіб, які втратили працездатність, – 2361 гривню.

За словами нардепа, декларація була схвалена урядом у пʼятницю, 28 червня.

США попередили, що Іран, імовірно, здатен розробити матеріал для ядерної зброї протягом одного-двох тижнів. Про це повідомив держсекретар США Ентоні Блінкен на форумі Aspen Security Forum у Колорадо.

Останніми тижнями вся увага була прикута до дій Заходу: саміти НАТО та Європейської політичної спільноти надали союзникам можливості посилити підтримку України. Тим часом Китай активніше займається підривною діяльністю проти Сполучених Штатів та їхніх союзників.

Володимир Зеленський та Дональд Трамп у межах сьогоднішньої телефонної розмови поговорили про можливість візиту експрезидента США до України та їх особисту зустріч.

Прощання з Іриною Фаріон відбудеться у Львові.

Якщо чинний лідер США Джо Байден вирішить не балотуватись на пост президента цьогоріч, то, найімовірніше, кандидаткою від Демократичної партії стане віцепрезидентка Сполучених Штатів Камала Гарріс.