У Каліфорнії через лісову пожежу евакуюють 13 тисяч людей

Джерело: The Guardian

Близько 13 тисяч людей отримали повідомлення про евакуацію на півночі Каліфорнії через масштабну лісову пожежу.

За даними пожежної служби округу Б’ют, вогонь у Каліфорнії поширився на понад 1200 га. Пожежа спалахнула вранці у вівторок, 2 липня, поблизу міста Оровіль.

Понад 500 надзвичайників намагаються приборкати лісову пожежу, яка пошкодила транспортні засоби і будівлі. Нині точний масштаб збитків від стихії залишається невідомим.

Влада Оровіля оголосила надзвичайну ситуацію через лісову пожежу, оскільки вогонь поширюється на більш густонаселені райони і загрожує критичній інфраструктурі, зокрема лініям електропередач і водопроводу.

Управління екстрених служб Каліфорнії додатково надішле рятувальників для боротьби із пожежею. Окрім сотень пожежників, щонайменше 48 пожежних машин, шість гелікоптерів та шість літаків-заправників були долучені до приборкання вогню.

15 липня президент Володимир Зеленський підписав указ щодо внесення змін до складу Ставки Верховного Головнокомандувача.

Влада німецького Ерфурта запланувала розширити територію однієї зі шкіл. Для цього розглянули 18 земельних ділянок, обравши врешті одну. Однак, виявилося, що там мешкають прості польові хом’яки (cricetus cricetus).

Вчені встановили, що сонячна активність може зруйнувати енергетичну інфраструктуру на Землі. Нове дослідження свідчить, що кут, під яким сонячні удари вражають Землю, має вирішальне значення для захисту інфраструктури. Відповідні дослідження опублікували у журналі Frontiers in Astronomy and Space Sciences.

Війна РФ із країнами Балтії може розпочатися під приводом повстання поляків у Білорусі, вважає австрійський політолог Густав Грессель.

У Генеральному штабі ЗСУ повідомили оперативну інформацію на фронті станом на 22:00 15 липня. З початку доби відбулося 110 бойових зіткнень.