У Канаді держслужбовцям заборонили користуватися Kaspersky та WeChat
Джерело: пресслужба уряду Канади
Президентка Казначейської ради Канади Аніта Ананд повідомила, що відтепер співробітникам федерального уряду країни заборонено використовувати на робочих мобільних пристроях російське антивірусне програмне забезпечення Kaspersky та китайський застосунок WeChat.
“Спираючись на оцінку ризиків для кібербезпеки, ми забороняємо доступ до цих додатків на урядових мобільних пристроях. Уряд Канади постійно працює над убезпеченням своїх інформаційних систем і мереж, щоб гарантувати захист державної інформації”, – прокоментувала вона.
За словами Ананд, уряд “і надалі постійно пильнуватиме за потенційними кібернетичними загрозами та при потребі вживатиме негайних дій”.
При цьому в Казначейській раді Канади зауважили, що WeChat та програми Kaspersky “наражають приватність і безпеку на неприйнятний ризик”.
“На мобільних пристроях методи збору даних WeChat та Kaspersky отримують значний доступ до вмісту пристроїв”, – пояснили у відомстві.
Водночас додається, що “свідчень, ніби урядову інформацію було скомпрометовано, немає”.
- У центральних установах Китаю чиновникам заборонили використовувати IPhone та інші пристрої Apple під час роботи в офісі. Невідомо, скільки триватиме заборона.
- Російська влада заборонила тисячам посадовців і державних службовців використовувати iPhone та інші продукти Apple. Причина такого кроку – посилення підозри у шпигунстві з боку США.
- У Нідерландах посадовцям заборонили встановлювати на робочі телефони додаток AliExpress та низку інших застосунків через загрозу шпигунства.
- Влада Сомалі оголосила про заборону соціальних мереж TikTok та Telegram , а також платформи онлайн-ставок 1XBet.
Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров зустрівся з лідером Північної Кореї Кім Чен Ином у прибережному місті Вонсан. Під час зустрічі він охарактеризував стосунки між країнами як “непереможне бойове братерство”, повідомило МЗС Росії.
Компанія Google додала до свого додатка Gemini AI функцію, яка дозволяє створювати відео зі статичних зображень. Тепер користувачі, які мають платну підписку, можуть завантажити фото, додати текстовий опис – і отримати 8-секундне відео. Інструмент працює на базі генератора Veo 3 і вже встиг стати популярним серед тих, хто хоче анімувати старі світлини, вигадати фантастичні сцени або змонтувати короткі візуальні історії з кількох частин.
26-річна туристка з Німеччини Кароліна Вілґа провела майже два тижні в самотньому виживанні в західноавстралійському плоскогір’ї. Її знайшли випадково – на узбіччі ґрунтової дороги, за 24 кілометри від покинутого авто, без взуття, знесилену, зневоднену й обліплену слідами від укусів комах. Поліція каже – це щастя, що вона взагалі вижила.
Громадська організація “Справа Громад” оголосила про розіграш оригіналу малюнка “Ми і є фортифікації”, створеного художником-аніматором Fill Feaouill. Кошти, зібрані під час благодійної лотереї, підуть на закупівлю нових екскаваторів для потреб оборони. Ініціативу підтримав п’ятий президент України, лідер партії “Європейська Солідарність” Петро Порошенко, який особисто фінансує постачання техніки для будівництва фортифікаційних споруд.
Біотехнологічна компанія Colossal Biosciences зі США оголосила про намір повернути до життя гігантського моа – безкрилого птаха з Нової Зеландії, який зник через кілька століть після прибуття перших людей на острови. Висота цього птаха сягала трьох метрів, а задніми лапами він міг завдати серйозного удару.