У Кенії через повені постраждали близько 100 тисяч людей: є загиблі

Джерело: CNN

Майже половину території Кенії охопила раптова повінь, що призвела до загибелі щонайменше 32 осіб, а 103 500 людей постраждали. Ще двоє осіб вважаються зниклими безвісти.

Повідомляється, що катастрофа настала після сильних дощів, які почалися ще в середині березня, але ситуація значно погіршилася протягом останнього тижня через збільшення інтенсивності злив. Згідно з даними Кенійського Червоного Хреста, від початку березня було здійснено понад 188 рятувальних операцій.

Фото: AFP/Getty Images

У столиці Кенії Найробі через повені були закриті декілька важливих доріг, а деякі райони міста залишаються під водою. Сенатор міста Едвін Сіфуна звернувся до національних екстрених служб з проханням про допомогу в рятуванні життів.

Метеорологічний департамент Кенії попередив, що сильні дощі продовжаться в деяких регіонах країни і в наступні дні.

Президент США Джо Байден повідомив, що має намір здійснити офіційний візит до країн Африки у лютому, після президентських виборів у Сполучених Штатах.

Уряд Франції підтримав пропозицію Сполучених Штатів Америки використати заморожені російські активи на озброєння України, піднявши перспективу угоди на зустрічі міністрів фінансів G7.

22 травня адміністрація Байдена виступила проти рішення Іспанії, Норвегії та Ірландії визнати палестинську державу, повторивши, що, хоча президент США підтримує шлях до рішення про створення двох держав, він продовжуватиме його, закликаючи до дипломатичних переговорів між двома державами.

Ввечері 22 травня російські війська скерували авіаційну ракету на Дніпропетровщину. Українські оборонці знищили ворожу ціль у Синельниківському районі.

Переможниця Премії імені Георгія Ґонґадзе, журналістка та медіаекспертка Тетяна Трощинська висловила вдячність усім за привітання та підтримку, опублікувавши на згадку текст свого виступу під час церемонії народження.