У кожній бойовій бригаді прикордонників створять окремий підрозділ БпЛА
Джерело: пресслужба ДПСУ
У кожній бойовій бригаді прикордонників сформують окремий підрозділ розвідувально-уданих безпілотних авіаційних комплексів (РУБАК), повідомив голова Держприкордонслужби генерал-лейтенант Сергій Дейнеко.
Про це Дейнеко заявив під час перебування в підрозділі бригади “Помста” на Бахмутському напрямку. Адже саме на базі цієї бригади почав формуватися перший структурний підрозділ швидкого реагування розвідувально-уданих безпілотних авіаційних комплексів, котрий очолив Герой України Дмитро Олексюк.
Очільник прикордонного відомства висловив вдячність підполковнику Олексюку і його побратимам за ефективну бойову роботу.
Розраховуємо на швидкі результати і на те, що щодня «хороших» росіян буде більше, – наголосив Дейнеко.
Він також запевнив, що новостворена ПКШР РУБАК отримає всю необхідну допомогу від вищих органів управління.
Зауважимо, 6 лютого президент Володимир Зеленський підписав указ, який розпочав створення у наших Силах оборони окремого роду сил – Сил безпілотних систем.
Новий рід сил створили з метою нарощування можливостей ЗСУ у сфері використання безпілотних та роботизованих повітряних, морських та наземних систем та забезпечення готовності до застосування таких систем.
Тоді Зеленський постановив уряду із залученням Генерального штабу Збройних Сил України опрацювати питання щодо створення у структурі Збройних Сил України Сил безпілотних систем як окремого роду сил та за результатами опрацювання внести відповідні пропозиції на розгляд Ради національної безпеки і оборони України.
Вже 7 травня Кабінет міністрів схвалив проєкт указу Президента України про введення в дію рішення РНБО щодо створення у структурі Збройних сил окремого роду військ – Сил безпілотних систем.
Документ був напрацьований Міністерством оборони України спільно з Генеральним штабом з метою нарощування оборонних можливостей для відбиття російської агресії.
За словами міністра оборони, створення Сил безпілотних систем є важливим кроком на шляху до підвищення обороноздатності України та гарантування безпеки держави у сьогоднішніх геополітичних умовах.
Стало відомо, що відтепер держава зможе закуповувати безпілотники іноземних виробників через систему Prozorro.
- Прем’єр-міністр Денис Шмигаль повідомив, що зараз в Україні близько 200 компаній випускають дрони, а позаминулого року їх було лише сім.
- Заступник міністра оборони України Іван Гаврилюк повідомив, що нині Україна працює над розв’язання питання стосовно дефіциту снарядів у війську, зокрема нарощує потужності з виробництва БпЛА-камікадзе.
- Українське оборонне відомство показало дрон SAKER SCOUT зі штучним інтелектом. Його вже допустили до експлуатації у Збройних силах України.
10 квітня лідер фракції “Європейська Солідарність” Петро Порошенко повідомив, що НБУ розпочав перевірку діяльності Фонду Порошенка, благодійного фонду Roshen та громадської організації “Справа Громад”. Як він зазначив, “підстави для цього — надумані, а питання — абсурдні”.
Принц Гаррі, герцог Сассекський 4 квітня здійснив несподіваний візит до України та відвідав поранених оборонців у львівській клініці Superhumans Centre. Герцог Сассекський приїхав спільно з чотирма ветеранами. Поїздку тримали в таємниці до виїзду з території України.
Пані посол США в Україні Бріджит Брінк залишає свою посаду. Інформацію офіційно підтвердила речниця Держдепартаменту Таммі Брюс.
З 31 країни, котрі беруть участь в обговоренні гарантування безпеки України після завершення бойових дій, половина вже заявила про готовність відправити в Україну свої війська. Проблема полягає в тому, що європейські країни досі не отримали згоди США на підтримку миротворчої місії, що заважає остаточно сформувати так звану “коаліцію охочих”.
Міністерство закордонних справ привітало ухвалення резолюції Парламентської Асамблеї Ради Європи “Російська агресивна війна проти України: необхідність притягнення до відповідальності та уникнення безкарності”.