У Кремлі поскаржились на «антиросійську» позицію НАТО на саміті у Вільнюсі

Джерело: CNN

Речник Кремля Дмитро Пєсков, коментуючи початок саміту НАТО у Вільнюсі, наголосив, що той демонструє “сильну антиросійську позицію”.

“Йдеться про саміт альянсу, який має яскраво виражений концентрований антиросійський характер. Росію сприймають як ворога, супротивника”, – сказав Пєсков.

За його словами, те, що саміт відбувається біля російського кордону, не так важливо у порівнянні з тим, як альянс демонструє ворожу позицію.

Згадав речник Кремля і про Україну. За його словами, потенційне членство України у НАТО буде “дуже ризикованим для безпеки Європи”. Він звернувся до тих, хто прийматиме рішення щодо України, врахувати всі ризики, пов’язані з цим кроком.

На питання про те, що Туреччина погодила приєднання Швеції до НАТО, Пєсков відповів, що Росія визнає зобов’язання Анкари як члена альянсу, і додав, що, попри розбіжності, між Росією та Туреччиною є сфери взаємного інтересу, важливі для обох країн.

Водночас він наголосив, що, попри намагання Туреччини орієнтуватись на Захід, Європа не хоче приймати Туреччину як рівноцінного партнера.

“Якщо називати речі своїми іменами, то ніхто не хоче бачити Туреччину в Європі”, – сказав Пєсков журналістам, додавши, що Москва має намір надалі розвивати діалог з Анкарою.

Федеральний суд Швейцарії в одній зі справ про зґвалтування пом’якшив покарання ґвалтівнику, тому що “саме сексуальне насилля тривало не довго – 11 хвилин”.

29 листопада генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг повідомив, що з початку повномасштабної війни втрати російської армії перевищили 300 тисяч осіб.

Співачка Олена Тополя (Alyosha) пояснила, чому життя за кордоном для неї було важчим, ніж в Україні під обстрілами.

Палестинське бойове угруповання ХАМАС заявляє, що на прохання глави РФ Володимира Путіна звільнило двох російських громадян, утримуваних у заручниках на охопленій війною території Сектора Гази.

Після почату повномасштабного вторгнення РФ на територію України фінська компанія HD-Parts експортувала в Росію запчастини для вантажних автомобілів на мільйони євро.