У Китаї держкомпанії забороняють своїм працівникам використовувати техніку Apple та Samsung

Джерело: Bloomberg

Низка китайських державних компаній та відомств почали забороняти своїм співробітникам користуватися технікою Apple та Samsung на робочих місцях.

Як розповіли в агентстві, декілька китайських державних фірм і урядових відомств щонайменше у восьми провінціях впродовж останніх одного-двох місяців наказали співробітникам використовувати вітчизняні бренди смартфонів та іншої мобільної техніки.

За даними джерел, нова негласна політика компаній в країні впроваджується на тлі збільшення популярності китайського бренду Huawei. Своєю чергою, адміністрація президента КНР Сі Цзіньпіна схвалила рішення розширити заборону пристроїв іноземних брендів задля скорочення витоку секретних даних.

Окрім того, у грудні невеликі фірми та організації видали власні усні директиви про заборону техніки Apple, що вказує на новий рух із заборони американських гаджетів у Китаї.

Як нагадали у виданні, раніше китайський уряд відкинув твердження про обмеження використання iPhone, водночас висловивши занепокоєння з приводу безпеки пристрою.

“Китай не видавав законів і постанов, які б забороняли купівлю телефонів Apple або іноземних брендів”, – заявила речниця МЗС Мао Нін у вересні.

Зазначено, що нині незрозуміло, скільки саме китайських держустанов видали подібні директиви.

“Різні організації, ймовірно, відрізнятимуться жорсткістю втілення внутрішніх указів: деякі забороняють використовувати Apple на робочому місці, а інші повністю забороняють їх використання”, – йдеться у матеріалі.

Ярослав Железняк опублікував розслідування про відьму Марію Тиху та мага Веліара, які, як він стверджує, заробляють кошти на чужому горі.

В ніч на 24 червня підрозділи Сил оборони України уразили Оренбурзький газопереробний завод та єдиний у Росії гелієвий завод.

Колишньому народному депутату від забороненої нині партії “ОПЗЖ” Віктору Медведчуку оголосили нову підозру – у публічних закликах до зміни меж території України та виправдовуванні збройної агресії РФ.

24 червня 2026 року – треті роковини вбивства двох українських підлітків Тіграна Оганнісяна та Микити Ханганова в тимчасово окупованому Бердянську.

У Нідерландах вперше після зміни законодавства в результаті евтаназії померла дитина молодше 12 років.