У Китаї семирічному хлопчику імплантували найменше у світі штучне серце

Джерело: Xinhua

Семирічний хлопчик із Китаю, який перебував на термінальній стадії серцевої недостатності, став наймолодшим пацієнтом у світі, якому імплантували бівентрикулярний допоміжний пристрій на магнітній подушці — найменше та найлегше штучне серце, доступне на ринку.

Хлопчик отримав нове штучне серце, яке важить лише 45 грамів та має діаметр 2,9 см.

У травні 2024 року йому було діагностовано дилатаційну кардіоміопатію, після чого він пережив важкий кардіогенний шок.

Оскільки не вдалося знайти донорське серце, яке підходило б для першої групи крові, лікарі вирішили використати вітчизняне штучне серце.

Під керівництвом кардіохірурга Донга Ніангуо була проведена п’ятигодинна операція з імплантації. За словами медиків, наступного дня після операції хлопчик почав дихати самостійно, а його серцева функція продовжує стабільно покращуватися.

Операцію провели на початку квітня в лікарні “Юніон” Медичного коледжу Тунцзі при Університеті науки і технологій Хуачжун у місті Ухань, центральний Китай.

За словами лікарів, цей прорив може змінити підхід до лікування серцевих захворювань у дітей у всьому світі.

Повідомляється, що дитяча серцева недостатність залишається серйозною медичною проблемою на глобальному рівні. У Китаї щорічно до лікарень потрапляють близько 40 000 дітей з важкою серцевою недостатністю, і від 7% до 10% з них потребують термінової трансплантації серця. Однак через хронічну нестачу донорських органів, щороку в країні проводять менше ніж 100 дитячих трансплантацій.

Компанія OpenAI, яка розробила чат-бот на основі штучного інтелекту ChatGPT, прибрала його останнє оновлення після того, як ChatGPT став давати “занадто улесливі відповіді”.

Україна завершила офіційний скринінг відповідності законодавства нормам ЄС за розділом “Підприємництво та промислова політика”. Єврокомісія позитивно оцінила реформи в підтримці бізнесу, водночас вказавши на необхідність швидшого впровадження Директиви щодо прострочених платежів. 

Міноборони роз’яснило інформацію про розбронювання медичних працівників. У відомстві кажуть, що йдеться про точкові заходи.

Компанії оборонного комплексу Британії запроваджують нові правила для співробітників через побоювання шкідливого програмного забезпечення через USB-порти.

Речник Європейської комісії Олоф Гілл повідомив, що ЄС не планує продовжувати режим автономних торгівельних заходів (АТЗ) для України (так званий “торговельний безвіз”), який діє до 5 червня.