У Китаї за дивних обставин померла низка провідних вчених у галузі ШІ – ЗМІ

Джерело: South China Morning Post

Гонконзьке видання South China Morning Post повідомило про низку дивних смертей відомих китайських фахівців у сфері розвитку штучного інтелекту протягом останніх років.

За словами журналістів, смерті викликали питання та побоювання з приводу особистої безпеки дослідників та рівня стресу, який вони зазнають.

Відтак, у червні 2022 року помер Сунь Цзянь, провідний вчений китайської компанії Megvii Technologies та визнаний експерт у галузі машинного зору. Сунь був включений до списку найкращих молодих учених за версією MIT Technology Review.

Причин смерті 45-річного фахівця не було оприлюднено. Компанія лише повідомила, що сталося це внаслідок “раптової хвороби”.

Через рік газети повідомили взагалі без згадки причин про смерть одного з відомих експертів у галузі військового застосування ШІ та доцента пекінського Національного університету оборонних технологій Фен Янхе, якому було 38 років.

Того ж року від хвороби, яку ніхто не назвав, несподівано помер засновник великої технологічної компанії SenseTime і професор Китайського університету в Гонконгу Тан Сяоу. Йому було 55 років.

Ще через рік несподівано помер співзасновник та головний директор з інновацій компанії Yidu Tech Хе Чжі. Йому був лише 41 рік.

А вже у 2025 році з’явилося повідомлення про смерть Цюань Юйхуея, експерта з машинного зору та доцента Школи комп’ютерних наук при Південно-Китайському технологічному університеті. Причини смерті дослідника також не розголошувалися.

Батіг, який використовував актор Гаррісон Форд у фільмі “Індіана Джонс і останній хрестовий похід” продали на аукціоні за $525 000.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну інформацію на фронті станом на 22:00 18 липня. Загалом від початку цієї доби відбулося 138 бойових зіткнень.

Італійський бренд Loro Piana, що належить LVMH, потрапив під суд за експлуатацію працівників.

Прем’єр-міністерка Юлія Свириденко повідомила, що Україна і США ведуть детальні переговори щодо угоди, яка передбачає залучення американських інвестицій у виробництво безпілотників в Україні.

Парламент Словенії ухвалив закон, який легалізує евтаназію для невиліковно хворих пацієнтів, який дозволить таким пацієнтам за власним бажанням отримати медикаментозну допомогу для припинення життя.