У Києві мають намір побудувати ТЕЦ, де сміття використовуватимуть як паливо – КМДА

Джерело: пресслужба КМДА

Концепція енергетичної стійкості Києва зокрема передбачає створення двох ТЕЦ на різних берегах столиці, що працюватимуть на комбінованому паливі і використовуватимуть висококалорійні фракції відходів, зауважили у КМДА.

Так, для великих міст відповідне заміщення звичних видів палива вирішує одразу дві проблеми – дефіцит енергії та проблему накопичення сміття. Таку практику широко використовують у європейських містах.

Зокрема з метою вивчення досвіду інших міст стосовно поводження з відходами, столичні посадовці відвідали Львів та об’єкти будівництва механіко-біологічного сміттєпереробного комплексу. Окремо делегація оглянула сміттєвий полігон поблизу села Грибовичі, де здійснюється рекультивація.

Ці проєкти у Львові фінансує Європейський банк реконструкції та розвитку, тож вони є важливими в контексті міжнародної співпраці українських міст та впровадження європейських практик, — зазначили у повідомленні.

За результатами візиту, представники Києва домовились із львівськими колегами про подальшу взаємодію в цій сфері та обмін досвідом для якомога раціональнішого використання сміття як енергоджерела.

У КМДА пояснили, що Україна живе в умовах енергетичного дефіциту. Постійними атаками російська армія намагається знищити українську енергосистему, саме тому нині важливо використати всі шляхи й можливості, що дозволять продукувати енергію.

Зауважимо, 6 червня голова правління НЕК “Укренерго” Володимир Кудрицький констатував, що нині маємо абсолютно безпрецедентні масштаби руйнувань енергосистеми. Найбільш критична ситуація склалась на теплових електростанціях та ГЕС.

24 червня Кудрицький заявив, що Україна мусить невідкладно розпочати будівництво об’єктів розподіленої генерації, позаяк розосередження невеликих електростанцій зробить українську енергосистему стійкішою до російських атак.

Раніше ми повідомляли, що в Україні посилять вимоги до експлуатації полігонів та сміттєзвалищ – відтак нові правила мають повністю відповідати європейським стандартам та сприяти підтриманню стану екологічної безпеки. Міндовкілля вже розробило відповідний документ, який встановлюватиме європейські вимоги до полігонів та сміттєзвалищ. Його неодноразово обговорювали з експертами, громадськістю та учасниками ринку.

З моменту, коли російські війська почали масово застосовувати ударні дрони “Шахед”, кожна українська ніч походить на випробування. Виготовлені за іранськими кресленнями і модифіковані в Росії, ці безпілотники стали головним знаряддям терору проти цивільного населення.

 Боронячи Україну, на фронті загинув заступник командира 110 окремої механізованої бригади Дмитро Романюк.

У Держдепі заперечили призупинення військової допомоги Україні. Речниця Державного департаменту США Теммі Брюс наголосила, що рішення Вашингтона не означає повне припинення військової допомоги Україні.

Рішення адміністрації Дональда Трампа зупинити частину військової допомоги Україні стосувалось озброєння, вже розміщеного на складах у Польщі.

Народний депутат Олексій Гончаренко та Центр стратегічних комунікацій спростували інформацію щодо скасування американських санкцій проти Росії.