У Києві напали на волонтерку через те, що вона відмовилася спілкуватися російською

Джерело: волонтерка Наталя в Instagram

У Києві стався напад на місцеву волонтерку Наталю. Вона розповіла, що біля зупинки електрички “Куренівка” двоє чоловіків побили її та викрикували погрози через її відповідь, що вона не розуміє російської мови.

Інцидент трапився у неділю, 2 травня, коли жінка поверталася з прощання з бойовою медикинею Іриною Цибух. Під час її шляху додому до неї російською звернулися двоє чоловіків, але вона відповіла, що не розуміє цієї мови.

Вони стали з неї насміхатися, а потім один із чоловіків сказав, що “скоро сюди прийдуть росіяни”. Наталя стала знімати їх на камеру, тому один з них  підбіг до неї, вилаяв її та намагався забрати телефон, після чого відео обірвалося.

Як розповіла волонтерка, чоловік, що вирвав телефон, плюнув їй в обличчя та імітував кидок гаджета об асфальт. Коли Наталя силою повернула свій телефон — інший чоловік вдарив її в обличчя. Вона також зазнала ударів по ногах, внаслідок чого у неї – садна та гематома.

Коли вона вже відходила, чоловіки продовжували вигукувати антиукраїнські гасла, а потім втекли.

Поліція Києва зв’язалася з потерпілою та запросила її до Оболонського управління поліції, де вона надала свідчення щодо події. Після цього слідчі відкрили кримінальне провадження за статтею про хуліганство.

Винним загрожує до 5 років обмеження волі або до 4 років позбавлення волі. Інформацію про результати розслідування обіцяють повідомити згодом.

Москва готова до мирних переговорів з Україною на основі так званих “Стамбульських домовленостей”, заявив глава РФ Володимир Путін.

Під час саміту G7, президент США Дональд Трамп був “надзвичайно вражений та сповнений ентузіазму” через результати далекобійних атак України по цілях углиб території Росії. Також глава Білого дому погодився на посилення санкцій проти російського енергетичного сектору.

Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив, що Москва більше не вважає США “об’єктивним посередником” у контексті війни проти України та звинуватив Вашингтон у посиленні тиску на Росію.

В Україні стартував перший етап трансформації Сил оборони, у межах якого запровадили нові мотиваційні контракти для військовослужбовців і цивільних.

Росія розглядає можливість імпорту бензину та дизельного пального, а також запровадження субсидій для стримування цін на тлі дефіциту, спричиненого українськими ударами по нафтопереробних заводах.