У Києві пацієнт помер після ін’єкції антипсихотичного препарату. Лікарю оголосили підозру

Джерело: Київська міська прокуратура

В приватній клініці Києва у пацієнта після введення антипсихотичного препарату зупинилося серце. 29-річному лікарю повідомили про підозру у неналежному виконанні професійних обов’язків, що спричинило смерть пацієнта.

Чоловік був на стаціонарному лікуванні в приватній клініці, що лікує пацієнтів з алкогольною залежністю. Туди його доправили з ознаками алкогольної інтоксикації.

Під час надання медичної допомоги пацієнта не обстежували, не провели лабораторні дослідження та не встановили жодного діагнозу. Тобто зібрали лише анамнез захворювання.

“Надалі стан чоловіка погіршувався, він почав поводити себе неадекватно, відтак лікар та фельдшер намагалися заспокоїти пацієнта. Для цього йому вкололи антипсихотичний препарат, що мав зменшити збудження та знизити активність чоловіка. Після введення цього препарату стан пацієнта різко погіршився — у нього зупинилося серце. Попри проведену реанімацію, чоловік помер”, — повідомили в прокуратурі.

Судово-медична експертиза підтвердила причинно-наслідковий зв’язок між діями лікаря та настанням смерті. За інструкцією до медичного препарату, який вводили пацієнту, спочатку потрібно було провести електрокардіографію (ЕКГ), щоб виявити можливі патології серця. Лікарі цього не зробили.

На фронті в Україні загинув 25-річний литовський доброволець Ігнас Кайлюс, який вважався зниклим безвісти з початку червня, коли був на бойовому завданні.

СБУ затримала агента ФСБ на Одещині, який коригував російські удари по обласному центру.

Російські окупанти безпілотниками атакували одне з промислових підприємств у Полтавському районі.

У застосунку “Резерв+” тимчасово зупинено окремі сервіси, які потребують підтвердження даних про інвалідність через інші державні системи.

Російські окупанти безпілотником вдарили по території автозаправної станції у Запоріжжі. Унаслідок атаки загорілися два автомобілі. Обійшлося без постраждалих.