У Києві попрощалися з пілотом «Джусом», який загинув в авіакатастрофі на Житомирщині

Джерело: Букви
29 серпня в столиці відбулось прощання з одним із “Привидів Києва”, Андрієм Пільщиковим на позивний “Джус”, який загинув в авіакатастрофі на Житомирщині 25 серпня.

Фото: Букви
Церемонія прощання відбулась у Патріаршому соборі Воскресіння Христового в Києві.

Фото: Букви
Як раніше повідомляли Букви, він присвятив 8 років життя авіації.

Фото: Букви
З початком повномасштабної війни мав понад 500 годин нальоту. Зокрема, під час виконання бойових завдань в складних умовах.

Фото: Букви
Андрій служив льотчиком винищувача МіГ-29 та брав участь у повітряній обороні Києва.

Фото: Букви
Він також здобув низку державних та відомчих нагород.

Фото: Букви
Довідка. 25 серпня в небі над Житомирщиною під час виконання бойового завдання зіткнулись екіпажі двох навчально-бойових літаків L-39, внаслідок чого загинуло троє пілотів 40-ї бригади тактичної авіації повітряного командування “Центр” Повітряних Сил ЗС України.
- Дівчина одного з “Привидів Києва”, Андрія “Джуса” Пільщикова, Меланія Подоляк заявила, що виконає усе, про що раніше розмовляла зі своїм хлопцем. Вона згадала про останню з ним зустріч, ймовірно, за кілька годин до трагедії.
- 26 серпня президент України Володимир Зеленський прокоментував авіакатастрофу у Житомирській області.
- У Повітряних силах заявили, що не знають, скільки буде тривати розслідування авіатрощі у Житомирській області, внаслідок якої загинуло троє українських льотчиків.
У Генеральному штабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 25 квітня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 116 боєзіткнень.
У Павлограді російські окупанти знищили базу Медичного Добровольчого Батальйону “Госпітальєри”. Про це повідомила засновниця батальйону, народна депутатка з фракції “Європейська Солідарність” та медикиня-доброволиця Яна Зінкевич. Вона також оголосила про збір коштів для створення нової бази батальйону.
24 квітня два комітети Європейського парламенту — з питань промисловості, досліджень та енергетики, а також з питань безпеки й оборони — визначили власну позицію щодо законодавчої ініціативи про створення Європейської програми оборонної промисловості (EDIP). Профільні комітети підтримали законопроєкт, спрямований на зміцнення європейської оборонної промисловості, збільшення виробництва зброї та посилення підтримки України.
Адміністрація Дональда Трампа передала українській стороні так звану “остаточну пропозицію” щодо завершення війни з Росією, яка передбачає суттєві поступки Кремлю. Зокрема, США нібито готові визнати Крим російською територією та фактичний контроль Росії над значною частиною окупованих територій.
Армія РФ застосовує балістичні ракети “Іскандер” та північнокорейські KN-23 з касетними боєголовками, що призводить до масових жертв серед цивільного населення України, заявив керівник Центру протидії дезінформації при РНБО Андрій Коваленко після масованої атаки росіян у ніч на 24 квітня.