У Києві затримали групу псевдополіцейських, які займалися розбоями, грабежами та вимаганням грошей

Джерело: Нацполіція

У Києві правоохоронці затримали зловмисників, які під виглядом поліціянтів займалися розбоями, грабежами та вимаганням грошей. Головним фігурантам уже оголошено про підозру.

Працівники Департаменту внутрішньої безпеки Нацполіції вийшли на “слід” злочинної групи, учасники скоювали тяжкі та особливо тяжкі злочини на території Києва та області. У деяких випадках вони представлялися співробітниками поліції.

Встановлено, що зловмисники підшукували жертв, підстерігали їх біля місць проживання, а згодом, вдаючись до фізичної розправи або залякування, вимагали у них гроші та цінне майно.

До прикладу, одного чоловіка затримані очікували у дворі багатоквартирного будинку, де завдали йому кілька ударів по голові і, погрожуючи пістолетом, забрали мобільний телефон та ключі від квартири. Поки декілька осіб силоміць утримували чоловіка в автомобілі, інші учасники злочинної групи грабували його помешкання.

Злочинній групі також вдалося розжитися на чималу суму, ввівши в оману 25-річного мешканця Києва. Спільники, видавши себе за правоохоронців, звинуватили його у нібито торгівлі наркотиками та запропонували уникнути покарання, надавши їм 10 000 доларів США “відкупних”. У разі відмови платити почали залякувати проблемами із законом та фізичною розправою.

Побоюючись за своє життя, чоловік виконав вимоги псевдокопів. Однак зловмисники на цьому не зупинились і вимагали ще сплатити 120 000 гривень – додаткову компенсацію за їхні “послуги”. У такий спосіб вони збагатилися майже на 500 000 гривень.

За викритими фактами слідчі поліції Києва розпочали кримінальне провадження за ст. 190 (Шахрайство), ст. 186 (Грабіж), ст. 187 (Розбій), ст. 353 (Самовільне присвоєння владних повноважень або звання службової особи) Кримінального кодексу України.

У межах захисту системи працівники управління розкриття злочинів, учинених стосовно поліцейських, ДВБ Нацполіції та слідчі столичної поліції, за фізичної підтримки спецпризначенців ДВБ НПУ та бійців поліції особливого призначення ГУНП у місті Києві провели в учасників групи понад двадцять санкціонованих обшуків. Під час заходів вилучили зброю та набої, гроші, елементи форменого одягу різних відомств. Вилучену зброю направили на експертизу, за результатами якої діям фігурантів буде надана додаткова правова кваліфікація.

За процесуального керівництва Київської міської прокуратури п’ятьом учасникам групи вже оголошено про підозру. До суду подано клопотання про обрання їм запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою.

Крім цього, проводяться подальші слідчі дії щодо виявлення фактів причетності фігурантів до інших злочинів.

Троє суддів Міжнародного кримінального суду подали позов проти Дональда Трампа та його адміністрації через санкції, запроваджені проти них минулого року. Вони стверджують, що обмеження були незаконними й мали на меті покарати суддів за їхні рішення.

Канадсько-бельгійський електронний музикант Apashe оголосив про повернення до Києва з концертом 28 серпня. Артист заявив, що давно хотів знову виступити в Україні, а свій гонорар передасть фонду Children of Heroes.

“Рада миру” щодо Гази, створена за ініціативою Дональда Трампа, збереться 30 червня на Кіпрі, щоб обговорити подальшу стратегію. За словами посадовців, робота структури сповільнилася через війну з Іраном, проблеми з фінансуванням і невизначеність щодо її міжнародного статусу.

Міністр оборони Ізраїлю Ісраель Кац заявив, що США наразі не вимагають від Тель-Авіва виведення військ із південного Лівану. Така заява пролунала на тлі переговорів у Вашингтоні, де Ліван наполягає на поверненні контролю над своїми південними територіями.

Президент Володимир Зеленський заявив, що Україна продовжує відповідати на російські атаки по містах і селах ударами по об’єктах, які забезпечують війну РФ. За його словами, українські сили вже уражають арсенали, виробництва, логістику, енергетичні й комунікаційні об’єкти ворога.