У Києві затримано російського агента, який під виглядом студента розвідував оборону регіону — СБУ

Джерело: Служба безпеки України.

У Києві затримали російського агента ГУ генштабу ЗС РФ, який вирішив вступити до аспірантури одного із вищих навчальних закладів. До цього він приховано збирав дані про ЗСУ, а у столиці планував “закріпитися”, щоб пізніше продовжити розвідувально-підривну діяльність на користь країни-агресора.

За даними слідства, підозрюваним виявився житель Донеччини із вищою технічною освітою. Його російська спецслужба дистанційно завербувала у листопаді 2022 року.

На території Слов’янська він приховано збирав інформацію про місця тимчасової дислокації та переміщення підрозділів ЗСУ. Надалі він став відстежувати маршрути руху колон військової техніки на Бахмутському напрямку.

Фото: Служба безпеки України

Зокрема його завданням було обходити місто та фіксувати наслідки російських атак на цивільну інфраструктуру. Надалі інформацію використовували росіяни для підготовки нових ударів і коригування повторних обстрілів українських об’єктів.

Вже у Києві зловмисника було викрито. Співробітники СБУ дізналися про його плани та поетапно задокументували злочинні дії. Чоловіка затримати у гуртожитку вищого навчального закладу, де він отримав кімнату на час вступної кампанії.

У затриманого виявлено мобільний телефон і ноутбук, які він використовував для комунікації з російською спецслужбою. Чоловіку повідомили про підозру за ч. 2 ст. 111 Кримінального кодексу України (державна зрада, вчинена в умовах воєнного стану).

Затриманий перебуває під вартою і повністю визнав свою вину. Зловмиснику загрожує довічне ув’язнення.

15 липня президент Володимир Зеленський підписав указ щодо внесення змін до складу Ставки Верховного Головнокомандувача.

У Генеральному штабі ЗСУ повідомили оперативну інформацію на фронті станом на 22:00 15 липня. З початку доби відбулося 110 бойових зіткнень.

Розгортання американських ракет середньої дальності на території Німеччини – це відповідь на вихід Москви з договору про ліквідацію ракет середньої та малої дальності, заявив офіційний представник уряду ФРН Штеффен Гебештрайт.

Кабінет Міністрів України виділяє 1,65 мільярда гривень на закупівлю сучасного обладнання для оновленого шкільного курсу “Захист України”, повідомив міністр з цифрової трансформації Михайло Федоров.

США та союзники пообіцяли винищувачі американського виробництва F-16 понад рік тому. Однак, офіційні особи НАТО посилаються на невелику кількість англомовних пілотів.