У лелек Грицика та Одарки вилупилися всі п’ять пташенят

У гнізді лелек Грицика та Одарки, за яким ведеться онлайн-спостереження в Національному природному парку “Пирятинський” на Полтавщині, вилупилися всі п’ятеро пташенят. Про це Суспільному повідомив науковий співробітник парку Анатолій Подобайло.

Перше пташеня з’явилося в ніч з 6 на 7 травня, а п’яте — 9 травня. За словами Подобайла, процес відкладання яєць тривав вісім діб, а вилуплення відбулося протягом 2,5 діб завдяки природній синхронізації — механізму, що дає всім пташенятам рівні шанси на виживання.

“Це стало можливим також через те, що лелеки почали насиджування не з першого, а з другого яйця”, — пояснив Подобайло.

Користувачі, які стежать за трансляцією гнізда, вже встигли дати пташенятам імена. Перше пташеня отримало ім’я Міннехаха — на честь глядача, який зробив найбільший донат для ЗСУ. Останнє назвали Катрусею. Стать пташенят наразі визначити неможливо — вона проявляється лише на третьому році життя.

Скрін Суспільного з камери відеоспостереження за гніздом Грицька та Одарки

Водночас, за словами вченого, залишається ризик, що когось із пташенят можуть викинути з гнізда. У такому випадку є шанс врятувати пташеня та передати його до реабілітаційного центру. Утім, 2022 року з цього ж гнізда всі п’ятеро лелеченят успішно виросли й залишили гніздо.

Нинішня прохолодна погода не шкодить розвитку пташенят. Навпаки — дощі сприяють формуванню кормової бази. Значно гіршими можуть виявитися посушливі та спекотні умови.

Лелеченята вперше вилітають з гнізда наприкінці липня — на початку серпня. Перед цим співробітники НПП “Пирятинський” традиційно проводять облік пташенят — це вже десятирічна практика.

“Загалом у парку нараховується близько 80 гнізд лелек. У середньому в кожному — по два-три пташенята. Наприкінці липня — на початку серпня молодь відлітає з гнізд, ще пару тижнів повертається, а потім остаточно полишає територію”, — підсумував Подобайло.

На Харківщині вогнеборці врятували маленьке життя – білого кролика з пожежі, котра спалахнула після влучання російської керованої авіабомби по житловому сектору.

У Подільському районі Києва під час гасіння пожежі у квартирі врятували собаку та кота. Пожежа сталася на 7 поверсі житлової багатоповерхівки.

У Києві відзначили зростання рівня захворюваності на гепатит А, як серед дорослих, так і серед дітей, підтвердила директорка Департаменту охорони здоров’я КМДА Валентина Гінзбург. Фахівці закликають киян посилити заходи безпеки, зокрема ретельно мити руки з милом, вживати кип’ячену воду та обробляти овочі й фрукти.

Прямі предки тиранозавра рекса могли потрапити до Північної Америки близько 70 мільйонів років тому, перетнувши сухопутний міст між сучасним Сибіром та Аляскою. Про це йдеться у новому дослідженні команди палеонтологів з Університетського коледжу Лондона, очолюваної докторантом Кассіусом Моррісоном.

У гнізді лелек Грицика та Одарки, за яким ведеться онлайн-спостереження в Національному природному парку “Пирятинський” на Полтавщині, вилупилися всі п’ятеро пташенят. Про це Суспільному повідомив науковий співробітник парку Анатолій Подобайло.