У Лондоні знімуть фільм про хлопчика, який зазнав опіків внаслідок атаки РФ на Вінницю

Джерело: батько Романа, Ярослав Олексів у Facebook

У Лондоні зніматимуть фільм про українського хлопчика Романа, який зазнав значних опіків внаслідок російського ракетного удару по Вінниці у липні 2022 року.

За словами Ярослава, у Лондоні вже розпочинається робота над фільмуванням короткометражного художнього фільму на основі реальних подій – “Romchyk”(мрії не спалити…).

Автор ідеї та продюсер – Костянтин Бідненко.

“Для всіх нас, тих, хто пережив цю трагедію, цей фільм є дуже важливим. Ми хочемо, щоб про звірства цих нелюдів дізналися у цілому світі! Надіємося, що завдяки цьому фільму зможемо надихнути і мотивувати багатьох людей продовжувати боротися і йти до перемоги – як своєї особистої, так і нашої, бо як і весь український народ, стоїмо на стороні правди, світла і добра”, –  розповів батька Романа.

За словами авторів стрічки, “Ромчик” – короткометражний фільм магістра Голдсмітського університету Лондона.

“У світі, охопленому конфліктами, цей короткометражний фільм є свідченням незламності людського духу. Це не лише історія одного хлопчика, це ще й мільйони дітей, життя яких ніколи не буде колишнім через війну”, – йдеться у повідомленні на сторінці фільму у Facebook.

В описі до майбутнього фільму зазначається, що “Ромчик” – гостра драма, навіяна реальними подіями з життя 8-річного українського хлопчика Роми. Будинок, обличчя і дитинство Роми спалила війна, але його бажання стати танцівником не згасало.

Попри необхідність носити медичну компресійну маску вдень і вночі, Рома реалізує свою мрію стати танцюристом. Рома терпить погляди, насмішки та нерозуміння, коли тренується та займається повсякденним життям. Не злякавшись, він бере участь у змаганнях з бальних танців і перемагає, попри свої травми.

Перемогу Роми перериває звук кардіомонітора, коли він виходить із чотиримісячної коми.

“Ромчик” оспівує незмінну силу надії та людського духу в подоланні руйнівного впливу війни на життя невинних.

Нагадаємо, що у вересні 2023 року до України – після року лікування у Німеччині – повернувся Роман Олексів, хлопчик, який вижив після ракетного удару росіян по центру Вінниці у липні 2022 року.

Після повернення до України хлопчик продовжить лікування у Львові, у Центрі дитячої реабілітації UNBROKEN KIDS. Саме тут у перші тижні після ракетного удару його лікували.

Внаслідок ракетного удару 8-річний хлопчик зазнав 45% опіків поверхні тіла. Опіки найважчого, четвертого ступеня, були у Романа на спині.

“В Україні такі пацієнти помирають. Цих розлогих і глибоких травм тоді ще 7-річний хлопчик зазнав 14 липня 2022 року у Вінниці – під час масованого ракетного удару по місту. Мама Ромчика, яка привела сина на прийом лікаря – загинула, як і сам медик та ще 25 людей. А батько хлопчика найближчі кілька днів розривався між похороном дружини та порятунком сина”, – мовиться у повідомленні.

З Вінниці Романа привезли до Першого медичного об’єднання Львова, однак навіть тут не було шансів врятувати хлопчика.

“Він приїхав у вкрай важкому стані. Взагалі був критичний. Ми робили все, що могли, особливо наша реанімація та анестезіологи. Ми сподівалися, що він виживе. Але, думали, що, скоріше за все, він не доживе навіть до транспортування за кордон”, – поділилась тодішнім прогнозом опікова хірургиня Леся Стрілка.

Та, попри невтішні прогнози, хлопчик боровся за своє життя, і вже за декілька тижнів його стан стабілізувався настільки, що можна було його транспортувати.

Романа погодились прийняти в одній з найбільших опікових лікарень Німеччини – Університетській клініці Дрездена.

У німецькій лікарні Романа оперували тричі на тиждень: хлопчику видалили нежиттєздатні тканини, уламки скла та м’яз на нозі. Йому також замінили барабанну перетинку та провели численні трансплантації шкіри.

60-річній жінці, яка осквернила могили військових у Києві, оголосили підозру.

Сенатори одразу обох провідних партій США представили законопроєкт, за яким пропонують визнати Росію державою-спонсором тероризму. 

Сьогодні, 21 червня, обмеження споживання електроенергії діятимуть протягом всієї доби. Проте, з 13:00 їх вимушено посилять. Про це розповіли в пресслужбі “Укренерго”.

Норвегія, Швеція та Фінляндія спільно погодили створення транспортного коридору для військових потреб. Відповідне рішення є відповіддю на потенційну необхідність перекидання збройних сил через кордони на тлі загрози з боку РФ.

Перед початком Вашингтонського саміту Північноатлантичного альянсу, Сейм Латвії звернувся до парламентів країн-членів з закликом підтримати заявку України на вступ до Альянсу.