У Маріуполі окупанти встановлюють пам’ятник власним воєнним злочинам – ЦНС

Джерело: ЦНС

У тимчасово окупованому Маріуполі загарбники планують встановити монумент “Маріуполь – місто військової слави”, який має стати символом прославлення окупації.

Окупанти планують відкрити пам’ятник до 9 травня, використовуючи цю дату як черговий привід спотворити історію та подати власну агресію як нібито “визволення”.

На монументі поряд із ветеранами Другої світової війни загарбники вирішили викарбувати імена тих самих російських злочинців, які у 2022 році зруйнували Маріуполь і знищили десятки тисяч мирних українців.

Перед встановленням цього пам’ятника загарбники цілеспрямовано знищували в Маріуполі всі українські символи. Вони руйнували пам’ятники, меморіали та стінописи, що нагадували про справжню історію міста. Тепер на їхньому місці зводять монументи, покликані виправдати воєнні злочини росіян і стерти саму згадку про те, що Маріуполь — це українське місто.

За останніми даними, внаслідок двох потужних землетрусів, які сколихнули Венесуелу, загинуло близько 235 осіб, ще щонайменше 4300 зазнали поранень.

У Запоріжжі внаслідок атаки російського БпЛА поранень зазнали троє осіб.

У Харкові чоловік напав на співробітників ТЦК та СП з ножем, поранивши двох військовослужбовців. Один із них від зазнаних поранень помер.

Вночі 26 червня російські окупанти атакували Одеську область. Є пошкодження та постраждалий.

Протягом ночі війська РФ атакували Дніпропетровщину. Є постраждалий та руйнування.