У Міненерго повідомили про готовність України до опалювального сезону

Джерело: коментар заступниці міністра енергетики Світлани Гринчук в етері телемарафону

У Міністерстві енергетики України повідомили, що Україна готова до майбутнього опалювального сезону: накопичених запасів енергоносіїв та об’єктів генерації достатньо.

Гринчук зауважила, що для опалювального сезону Україна планувала накопичити 14,7 млрд кубів газу. Натомість минулого тижня позначка накопиченого газу зросла до 17,7 млрд кубів.

“Згідно з графіком, триває масштабна ремонтна кампанія усіх об’єктів генерації та розподілу електроенергії. Зокрема, минулого тижня вийшли з поточних ремонтів три потужні блоки теплових електростанцій,” – додала Гринчук.

За її словами, підготовка об’єктів генерації і систем передачі відбувається рівномірно у всіх регіонах країни, однак у прифронтових регіонах підготовкц до зимового сезону ускладнено через обстріли.

Станом на 28 травня Сили оборони півдня надалі завдають вогневого ураження по місцях дислокації ворога, вогневих позиціях і тилах, знищуючи особовий склад армії РФ та техніку противника.

У Генеральному штабі ЗСУ повідомили оперативну інформацію станом на 20.00 28 травня щодо російського вторгнення. Кількість бойових зіткнень зросла до 108. На даний час бої ще тривають на 18 ділянках. Найбільш напруженою ситуація залишається на Покровському напрямку. Сили оборони стримують натиск і дають рішучу відсіч  загарбникам.

28 травня у Києві працівники ДБР затримали ексначальника Одеського обласного ТЦК та СП Євгена Борисова після того, як за нього внесли заставу у сумі 12 млн гривень за попереднім обвинуваченням.

США спільно з союзниками готові посилити санкції та експортний контроль, щоб запобігти китайсько-російській торгівлі, що загрожує їхній безпеці на тлі триваючої російсько-української війни, заявив заступник радника з питань національної безпеки США з питань міжнародної економіки Дейліп Сінгх.

У четвер, 23 травня, помер режисер-документаліст Морган Сперлок. Номінант на премію “Оскар” пішов з життя через рак.