У Мінфіні відкинули інформацію про дефіцит коштів на виплати військовим

Джерело: Мінфін

У Міністерстві фінансів наголосили, що фінансування Збройних сил України є беззаперечним пріоритетом для відомства. Тоді як інформація про загрозу виплатам військовослужбовцям не відповідає дійсності.

Вже понад три роки повномасштабної війни проти РФ всі виплати військовим здійснюються вчасно та у повному обсязі. Так само буде і надалі. Захисники України отримують та будуть отримувати грошове забезпечення згідно з планом. Кошти на це передбачені у держбюджеті України на 2025 рік, — запевнили у відомстві.

Раніше джерела ЕП в уряді й парламенті нібито зазначали, що держава витрачає кошти Міноборони, які призначено витратити наприкінці року, через що їх може не вистачити на виплату грошового забезпечення військовим. Загальний обсяг витрачених завчасно коштів становить близько 200 мільярдів гривень.

Тоді як у відомстві зауважили, що поширена інформація не відповідає дійсності.

Додамо, раніше народний обранець Ярослав Железняк зауважив, що кошти, які влада планує витратити на 1000-гривневі виплати українцям, могли б направити на потреби української армії, оскільки ці кошти будуть взяті з внутрішніх ресурсів держави.

Міністерство оборони розпочало публічне обговорення Стратегії залучення, розвитку та утримання людського капіталу в силах оборони України на період до 2027 року.

Так, у документ майже без змін перенесли впровадження в ЗСУ нової системи грошового забезпечення на американський манір, обов’язкову ротацію на посадах в межах військового звання та військово-облікової спеціальності, прив’язку кар’єри до терміну перебування у військових званнях (“зростай або йди”) тощо. Окрім цього, саме згідно з цією концепцією у ЗСУ створюють центри рекрутингу, також планують створити командування та пункти рекрутингу.

Євросоюз не зміг досягти згоди щодо заборони імпорту російського скрапленого природного газу у межах майбутнього пакету санкцій. Суперечності між державами-членами та відсутність надійних альтернатив змусили Єврокомісію підготувати нову стратегію відмови від енергоносіїв РФ — її презентують у травні.

На тлі кризи в цивільній авіації через війну та санкції в Росії заговорили про можливе відродження дирижаблів. Їх планують використовувати для транспортування вантажів у важкодоступних районах Арктичної зони, і вироблятимуть — із сучасних композитних матеріалів.

Пізно ввечері 16 квітня російські війська здійснили черговий масований обстріл Дніпра. Внаслідок атаки дронів загинули двоє осіб, ще семеро постраждалих.

16 квітня президент Володимир Зеленський погодив утворення військових адміністрацій населених пунктів у Донецькій області.

Працівники ДБР завершили досудове розслідування щодо правоохоронця з Чернівецької області, котрий намагався вивезти за кордон військовозобов’язаного у багажнику авто за 20 тис. євро.