У Мінфіні відкинули інформацію про дефіцит коштів на виплати військовим

Джерело: Мінфін

У Міністерстві фінансів наголосили, що фінансування Збройних сил України є беззаперечним пріоритетом для відомства. Тоді як інформація про загрозу виплатам військовослужбовцям не відповідає дійсності.

Вже понад три роки повномасштабної війни проти РФ всі виплати військовим здійснюються вчасно та у повному обсязі. Так само буде і надалі. Захисники України отримують та будуть отримувати грошове забезпечення згідно з планом. Кошти на це передбачені у держбюджеті України на 2025 рік, — запевнили у відомстві.

Раніше джерела ЕП в уряді й парламенті нібито зазначали, що держава витрачає кошти Міноборони, які призначено витратити наприкінці року, через що їх може не вистачити на виплату грошового забезпечення військовим. Загальний обсяг витрачених завчасно коштів становить близько 200 мільярдів гривень.

Тоді як у відомстві зауважили, що поширена інформація не відповідає дійсності.

Додамо, раніше народний обранець Ярослав Железняк зауважив, що кошти, які влада планує витратити на 1000-гривневі виплати українцям, могли б направити на потреби української армії, оскільки ці кошти будуть взяті з внутрішніх ресурсів держави.

Міністерство оборони розпочало публічне обговорення Стратегії залучення, розвитку та утримання людського капіталу в силах оборони України на період до 2027 року.

Так, у документ майже без змін перенесли впровадження в ЗСУ нової системи грошового забезпечення на американський манір, обов’язкову ротацію на посадах в межах військового звання та військово-облікової спеціальності, прив’язку кар’єри до терміну перебування у військових званнях (“зростай або йди”) тощо. Окрім цього, саме згідно з цією концепцією у ЗСУ створюють центри рекрутингу, також планують створити командування та пункти рекрутингу.

Сили оборони України 30 червня здійснили успішний удар по пункту управління 8-ї загальновійськової армії ЗС РФ на тимчасово окупованій території Донецької області, суттєво ускладнивши оперативне управління в ключових районах. 

1 липня президент Володимир Зеленський підписав Закон, котрим гарантується військовослужбовцям виплата грошової компенсації за всі невикористані дні відпустки у разі звільнення зі служби (№ 4470-IX). 

1 липня російський лідер Володимир Путін провів розмову з президентом Франції Емманюелем Макроном.

Міжвідомча робоча група з перевірки обґрунтованості рішень медико-соціальних експертних комісій вже опрацювала 1692 із 2636 справ стосовно посадовців. Станом на 1 липня скасували 445 рішень.

Верховна Рада України взяла до розгляду законопроєкт №13423, який може легалізувати масштабну корупцію в оборонній сфері.