У Мінстратегпром запевнили про нарощування Україною виробництва САУ «Богдана»

Джерело: АрміяInform

27 грудня, під час брифінгу міністр з питань стратегічних галузей промисловості Олександр Камишін зазначив, що у 2023 році Україна наростила виробництво власних зразків бронетехніки та протитанкових ракетних комплексів.

Камишін уточнив, що на сьогодні вже суттєво наростили виробництво нашої САУ “Богдана”. Зокрема по листопаду це шість машин.

Загалом виробництво бронетранспортерів наростили у п’ять разів і нині продовжується подальше зростання.

Олександр Камишін також додав, що у виробництві протитанкових ракет є кратне зростання, і, щобільше, вони показали себе краще, ніж багато західних зразків.

Зауважимо, 26 грудня президент Володимир Зеленський провів засідання Ставки Верховного Головнокомандувача, учасники якого обговорили плани на 2024 рік та нарощування внутрішнього оборонного виробництва.

Довідка. САУ “Богдана” — українська колісна 155-мм самохідна артилерійська установка. Перший прототип побудований на шасі КрАЗ-63221. Розробка розпочата щонайменше з 2018 року. Стала першою українською САУ, що розроблена під стандартний для країн НАТО калібр 155 мм.

Довжина ствола: 52 калібру, двигун: 380—420 к. с, калібр: 155 мм, вага: 28 тонн.

Виготовлена кількість: 30+ (1 дослідний зразок-демонстратор технологій, 4 передсерійний зразок, 25 серійні). Перший зразок виготовили у 2018 році.

На забезпечення Сил оборони наступного року передбачено понад 2,2 трлн грн, що становить 26,3% ВВП. З цієї суми 740 млрд грн спрямують на закупівлю зброї, а майже 50 млрд грн – на виробництво та придбання БПЛА. 

З початку повномасштабного вторгнення РФ вбили та закатували близько 50 українських священників, повідомив президент Володимир Зеленський, коментуючи злочини Росії проти церкви.

Прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан написав, що президент України Володимир Зеленський відхилив ідею різдвяного припинення вогню.

Міністерство оборони України кодифікувало та допустило до експлуатації безпілотний авіаційний комплекс ТОККО українського виробництва.

Президент України Володимир Зеленський розповів, що верифіковано викрадення щонайменше 19 500 українських дітей. Росія водночас заявляє про 700 тисяч українських дітей.