У Молдові почнуть працювати підрозділи для інтеграції переселенців з України

Джерело: NewsMaker

У 14 населених пунктах Молдови працюватимуть спеціалісти, які будуть відповідати за інтеграцію соціальну українських переселенців. У пресслужбі делегації Європейського союзу в Молдові повідомили, що нові працівники будуть активно діяти в межах ініціативи “Мери за зростання”, яку фінансує ЄС та ПРООН.

Планується, що у майбутньому Конгрес місцевої влади Молдови розробить рекомендації стосовно створення аналогічних підрозділів в інших населених пунктах.

За даними Управління Верховного комісара ООН у справах біженців, Молдова прийняла понад 958 тисяч українців з початку війни. Нині в країні перебуває 113 тисяч громадян України.

Додатково, більш як 200 українських біженців, які стали підприємцями, зареєстрували свої компанії в Молдові.

За інформацією Нацагентства зайнятості населення Молдови, від березня 2022 року в країні знайшли роботу 1292 громадяни України, з яких більшість працюють у Кишиневі (988).

Голова Запорізької ОВА Іван Федоров зазначив, що внаслідок постійних російських обстрілів на підконтрольній території Запорізької області знеструмлено 50 населених пунктів.

Під час візиту до України міністра оборони Швеції Пола Йонсона “Агенція оборонних закупівель” Міноборони України уклала перший прямий контракт зі шведським виробничим підприємством.

Російські війська збільшили використання безпілотників для розвідки на передовій лінії. Вони застосовують безпілотні літальні апарати різних типів, таких як Supercam, ZALA, “Орлани” тощо, сказав речник Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат.

Резидента агентурної мережі ФСБ, який коригував повітряні атаки РФ на Запоріжжя, засудили до 15 років ув’язнення.

Заступник командира 3-ї окремої штурмової бригади Максим Жорін повідомив, що ситуація під Авдіївкою “дуже складна”, проте українські підрозділи “втілюють контратакуючі заходи”.