У МОЗ спростували російський фейк про нашестя отруйних павуків

Джерело: пресслужба МОЗ

Російські пропагандисти поширили у мережі неправдиву інформацію про нібито нашестя отруйних павуків в Україні. Своєю чергою, у Міністерстві охорони здоров’я України спростували фейк.

У відомстві пояснили, щойно спростували міф про епідемію гарячки Денге в Україні, як росіяни використали новий – нашестя отруйних павуків.

В російській уяві, “епідемія” походить з тих самих американських біолабораторій, звідки вилітали бойові голуби.

Мовляв, у нас тут справжній апокаліпсис: вже є кілька смертей, і маса людей потрапила до лікарень, – розповіли у МОЗ.

Водночас, як зауважили у відомстві, жодного масового звернення по меддопомогу через павуків не було. Єдиний випадок – укус павука каракурта в Одеській області. Постраждалий наразі отримує необхідну допомогу в лікарні, і його стан стабільний.

Цьогорічна спека дійсно активізувала павуків, але не більше. Летальних випадків не було.

Тож, якщо вам раптом «пощастить» зустрітися з отруйним павуком, не панікуйте – просто зверніться до медиків. Випадки, коли укуси найотруйнішого павука в Україні призводять до смерті, практично не трапляються, – додали у повідомленні.

  • Раніше у МОЗ нагадали, влітку розпочинається сезон активності плазунів. На території України мешкають кілька видів отруйних змій, чиї укуси несуть серйозну загрозу здоров’ю, і подекуди життю. Тож у МОЗ нагадали основні правила при зустрічі з плазунами та у разі укусу.
  • В Україні впровадять електронну інформаційну систему, що має забезпечити прозоре регулювання обігу медичного канабісу на кожному з його етапів. Уряд ухвалив відповідну постанову 25 липня.

У Міндовкіллі повідомили, що Україна отримала шанс не просто відновити інфраструктуру після війни, а й зробити економіку дружньою до довкілля, відкритою для інновацій і рівною для всіх громадян. Одним із ключових інструментів такого переходу може стати розвиток “зелених” робочих місць.

Президент США Дональд Трамп заявив, що не досяг жодного прогресу у переговорах про припинення вогню в Україні під час телефонної розмови з главою Росії Володимиром Путіним 3 липня.

У переговорах про членство в ЄС країни-кандидати впорядковують законодавчі зміни за “кластерами” – тематичними блоками європейського права, які охоплюють ключові сфери політики. Україна має пройти шість таких кластерів, гармонізувавши своє законодавство з нормами ЄС.

Німеччина опрацьовує можливість постачання Україні додаткових систем протиповітряної оборони. Мова про закупівлю ЗРК Patriot у США.

3 липня МЗС України запросило посла Угорщини у зв’язку з черговими недружніми заявами угорської сторони.