У музеї Тараса Шевченка прикрили фото з Маріуполя, аби фітнес-клуб провів заняття з йоги
Джерело: Крістіна Бердинських/Facebook
Керівництво Національного музею Тараса Шевченка домовилося з одним зі столичних фітнес-клубів про проведення заняття з йоги на першому поверсі будівлі. Для цього музей завісив військові світлини з виставки переможців World Press Photo, зокрема відоме фото вагітної жінки з Маріуполя.

Джерело: Kristina Berdynskykh/Facebook
На ситуації акцентувала українська журналістка Крістіна Бердинських, та вирішила, що про це варто розповісти громадськості.
Нещодавно у музеї Тараса Шевченка відкрилася фотовиставка переможців World Press Photo. На першому поверсі переважно фотографії з війни в Україні. Одна з них — гігантська за розміром фотографія Євгена Малолєтки з Маріуполя з вагітною жінкою, яку несуть на ношах. Виставка працює до 3-го грудня.

Джерело: Kristina Berdynskykh/Facebook
Тим часом фітнес-клуб вирішує провести заняття з йоги у музеї на цьому ж першому поверсі. На своїй сторінці в Instagram клуб зробив відео анонс до події на тлі саме світлин з виставки. Одначе, у коментарях отримали хвилю обурення.
І що робить далі йога студія і музей? Домовляються, що заняття пройде зранку до відкриття музею, а фотографії чимось накриють. Я довго не вірила, що так і зроблять, але так і зробили. Йогу провели, фото з Маріуполя прикрили. Не знаю хто у цій ситуації гірше — фітнес-клуб чи музей, — зазначила Бердинських.

Джерело: Kristina Berdynskykh/Facebook
Зауважимо, у відповідь на критику користувачів на сторінці фітнес-клубу в Instagram, організатори заявили, що фото прикрили “лише на період проведення заняття”, а опісля їх знову “відкриють для відвідувачів”.

Джерело: Instagram
Своєю чергою, директор Національного музею Тараса Шевченка Дмитро Стус у коментарі “УП”підтвердив проведення заняття з йоги у виставковому залі. Він також додав, що не поділяє обурення українців: “А що, люди, які тут живуть, не можуть мати право на релакс?” – заявив Стус.
Довідка. 8 листопада у Національному музеї Тараса Шевченка відкрилася виставка World Press Photo 2023 з роботами, що здобули перемогу в міжнародному конкурсі. Зокрема, представлена світлина українського фотографа Євгена Малолєтки “Авіаобстріл пологового будинку в Маріуполі”, що стала переможцем конкурсу. У межах виставки, яка триватиме до 3 грудня, представлені роботи всіх 24 регіональних переможців з 23 країн світу, які визнані кращими зразками фотожурналістики та документальної фотографії за 2022 рік.
- Науковий журнал Nature проводить додаткову перевірку опублікованої у березні статті авторства 11 вчених, вісім з яких у вересні попросили видалити її через “недостовірність даних”.
- Перепросили і приберуть неточності: канал СТБ виправить скандальний фільм “Юрик”.
- Військова драма про Маріуполь “Юрик”: патріотичне кіно чи фальшивка, яка знецінює трагедію?
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну інформацію на фронті станом на 22:00 18 липня. Загалом від початку цієї доби відбулося 138 бойових зіткнень.
Служба безпеки задокументувала нові злочини екскомандувача Східного військового округу збройних сил РФ генерал-полковника Олександра Чайко.
Американський журнал Time присвятив нову обкладинку тисячам українських дітей, викрадених та примусово депортованих Росією.
17 липня прем’єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо повідомив, що дасть вказівку представникам країни при Євросоюзі розблокувати ухвалення 18-го пакета санкцій проти Росії.
Державна служба з етнополітики та свободи совісті винесла припис про усунення порушень законодавства про свободу совісті та релігійні організації УПЦ Московського патріархату.