У МВФ розглядають зменшення комісії для великих країн-позичальників, зокрема України

Джерело: Bloomberg

Міжнародний валютний фонд (МВФ) планує обговорити зниження комісії для своїх найбільших позичальників, включаючи Україну. Це питання розглянуть після того, як деякі країни висловили занепокоєння через зростання витрат, спричинених вищими відсотковими ставками.

Правління МВФ складається з представників 24 країн і керівництва фонду. Вони мають намір обговорити варіанти зниження надбавок для країн, які позичають більше, ніж їм призначено, або потребують більше часу для погашення позик. Обговорення відбудеться в понеділок, але остаточного рішення цього тижня не очікується.

МВФ вже роками збирає комісії, через що найбільші позичальники надто залежать від фонду. Однак зібрані кошти додали мільярди доларів додаткових витрат для країн, які вже й так перебувають у скрутному становищі.

Зростання глобальних відсоткових ставок, зокрема від Федеральної резервної системи США та Європейського центрального банку, збільшило загальну ставку за деякими позиками від МВФ до понад 8%, що вдвічі більше, ніж до пандемії Covid-19.

У МВФ від коментарів відмовилися.

Це зростання особливо впливає на такі країни, як Аргентина, Єгипет і Україна, які мають борг понад 6 мільярдів доларів. Зниження комісій буде обговорюватися за два тижні до зустрічі міністрів фінансів і керівників центральних банків Групи 20 в Ріо-де-Жанейро, організованої Бразилією.

Президент Бразилії Луїс Інасіо Лула да Сілва пообіцяв зробити питання комісій головним на цьогорічному форумі. Він закликав до реформування міжнародної фінансової системи. Він стверджував, що комісії виснажують ресурси, необхідні для забезпечення продуктів першої потреби та охорони здоров’я. Вони стають все більш репресивними через швидшу інфляцію та вищі відсоткові ставки.

США, як найбільший акціонер МВФ, висловили готовність переглянути комісії. МВФ заявляє, що комісії є необхідною частиною його фінансової моделі, яка має на меті перешкоджати надмірним запозиченням та затягуванню виплат. Позичальники ж та їхні прихильники стверджують, що ці додаткові комісії є обтяжливими.

Європейська комісія попередила Словаччину, що розпочне негайні судові заходи, якщо країна ухвалить закон, що передбачає обмеження на діяльність неурядових організацій та ЗМІ.

Заступник міністра оборони з питань європейської інтеграції Олександр Балануца провів переговори з послом Японії в Україні Мацудою Кунінорі. Сторони зокрема обговорили нещодавно підписану угоду про підтримку України та подальшу співпрацю.

24 липня, виступаючи у Конгресі США, прем’єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньягу заявив, що війна у Секторі Гази може закінчитися вже завтра, якщо ХАМАС “здасться, складе зброю і звільнить усіх заручників”.

Ввечері 24 липня речник Військово-Морських сил України Дмитро Плетенчук повідомив, що Росія вивела усі свої військові кораблі з Азовського моря.

Чехія приєдналася до коаліції безпілотників для України на чолі з Латвією та Великою Британією після того, як делегація країни підписала меморандум про взаєморозуміння під час 75-го ювілейного саміту НАТО у Вашингтоні.