У Миколаєві планують відновити постачання питної води до кінця 2024 року
Джерело: форум “Україна. Рік 2024”
Міністр інфраструктури Олександр Кубраков заявив, що планується відновлення постачання питної води у Миколаєві до кінця поточного року. Він вказав, що наступного місяця буде заповнено водогін на Дніпровщині у повному обсязі, а також зазначив про співпрацю з урядом Данії та іншими партнерами.
Миколаїв отримував воду з Дніпра до початку повномасштабної війни. У квітні 2022 року російські окупанти навмисно підірвали водогін Дніпро-Миколаїв, що призвело до припинення постачання води майже на місяць.
Щоб компенсувати це, 6 травня запущено постачання солоної води з Бузького лиману, однак це призвело до пошкодження трубопроводів через високий вміст солі в воді.
Зараз Миколаїв вимушений користуватися водою з навколишніх річок, але ця вода також має підвищений вміст солі через своє походження біля Чорного моря.
Мешканцям міста доводиться збирати прісну воду на вулицях зі свердловин або використовувати опріснювачі. Однак солона вода шкодить системі водопостачання, що вимагає заміни 250 кілометрів труб, пише “Liga.Net”.
- Наприкінці 2023 року прем’єр-міністр України Денис Шмигаль під час наради щодо реалізації проєктів з будівництва магістральних водогонів повідомив, що в Україні триває робота над розв’язанням проблеми водопостачання для жителів південних регіонів, які постраждали внаслідок підриву росіянами дамби Каховської ГЕС та постійних обстрілів.
Самопроголошений президент РБ Олександр Лукашенко заявив, що Білорусь не планує долучатися до бойових дій проти України. Він звернувся до посла РФ Бориса Гризлова, закликавши не втягувати країну у війну.
25 червня речник ВМС ЗСУ Дмитро Плетенчук спростував інформацію про нібито відступ російських військ із Кінбурнської коси.
25 червня президент Володимир Зеленський повідомив про затвердження 40-денної операції СБУ щодо впливу на РФ, аби домогтися завершення повномасштабної війни.
Правоохоронці оголосили підозру старшій лейтенантці військової частини на Львівщині через закупівлю генераторів за завищеними цінами. Держава зазнала збитків на понад 18,6 млн грн.
Сухопутні війська Збройних сил України відреагували на поширену в медіа інформацію щодо 425-го окремого штурмового полку “Скеля”. У командуванні заявили, що за наведеними фактами вже працюють уповноважені органи, а сама ситуація перебуває на контролі.