У Миколаєві планують відновити постачання питної води до кінця 2024 року

Джерело: форум “Україна. Рік 2024”

Міністр інфраструктури Олександр Кубраков заявив, що планується відновлення постачання питної води у Миколаєві до кінця поточного року. Він вказав, що наступного місяця буде заповнено водогін на Дніпровщині у повному обсязі, а також зазначив про співпрацю з урядом Данії та іншими партнерами.

Миколаїв отримував воду з Дніпра до початку повномасштабної війни. У квітні 2022 року російські окупанти навмисно підірвали водогін Дніпро-Миколаїв, що призвело до припинення постачання води майже на місяць.

Щоб компенсувати це, 6 травня запущено постачання солоної води з Бузького лиману, однак це призвело до пошкодження трубопроводів через високий вміст солі в воді.

Зараз Миколаїв вимушений користуватися водою з навколишніх річок, але ця вода також має підвищений вміст солі через своє походження біля Чорного моря.

Мешканцям міста доводиться збирати прісну воду на вулицях зі свердловин або використовувати опріснювачі. Однак солона вода шкодить системі водопостачання, що вимагає заміни 250 кілометрів труб, пише “Liga.Net”.

Протягом дня, 24 квітня, російській війська здійснили шість обстрілів прикордонних територій та населених пунктів Сумської області. Зафіксовано 23 вибухи.

24 квітня Проект Постанови про звільнення Миколи Сольського з посади міністра аграрної політики та продовольства України.

Кабінет Міністрів України заборонив пересилати за кордон паспорти громадянина України, а також закордонні паспорти для осіб чоловічої статі призовного віку. Відтепер така можливість передбачена виключно на території України.

Надвечір 24 квітня президент Володимир Зеленський у своєму відеозверненні висловив вдячність США за ухвалений та підписаний Джо Байденом законопроєкт про допомогу Україні на понад 60 мільярдів доларів. Зауважив, що у новому оборонному пакеті союзники спорядили усе: від ATACMS до необхідної ППО і техніки.

Російські пропагандистські телеграм-канали поширюють інформацію про те, що на Сумщині у 2025 році закриють 41 школу у 20 громадах області через відсутність фінансування – у ЦПД спростували російські фейки.