У МЗС прокоментували підтримку Швейцарією «Китайсько-бразильського консенсусу»

Джерело: МЗС

У МЗС наголосили, що українська сторона розчарована інформацією щодо підтримки швейцарською стороною так званого “Китайсько-бразильського консенсусу з шести пунктів”.

Ми не можемо зрозуміти логіки такого рішення. Адже спільно з Швейцарською Конфедерацією ми організували Перший Глобальний Саміт миру 15-16 червня у Бюргенштоці, в якому взяли участь представники ста країн і міжнародних інституцій. Наші країни продовжують активно співпрацювати над збільшенням кількості підписантів підсумкового Комюніке цього саміту. Швейцарія бере участь у тематичних конференціях з конкретних пунктів Формули миру, метою яких є підготовка спільної мирної рамки для відновлення всеохоплюючого,  справедливого і сталого миру для України, – нагадали у відомстві.

Та ще раз наголосили, що всі ідеї, дискусії та плани стосовно відновлення миру для України мають базуватися на двох принципах:

  • нічого про Україну без України.
  • ці пропозиції мають ґрунтуватися на Статуті ООН та включати повагу до суверенітету та територіальної цілісності України в межах міжнародно визнаних кордонів.

У МЗС переконані, що такі мирні ідеї можуть бути обговорені на платформі, запропонованій Самітом миру. І вважають Формулу миру єдиним шляхом до всеохоплюючого, справедливого та сталого миру.

Зауважується, що нині немає потреби у створенні додаткових форматів та платформ для обговорення шляхів досягнення миру для України.

Тоді як будь-які ініціативи, котрі не містять чіткого посилання на Статут ООН та не гарантують повного відновлення територіальної цілісності України, є неприйнятними. Такі “мирні ініціативи” лише створюють ілюзію діалогу, в той час, як РФ продовжує свої злочинні дії.

У МЗС закликали Швейцарську Конфедерацію та всі країни, які підтримують міжнародне право і Статут ООН, уникати участі в так званих “мирних ініціативах”, які можуть лише ускладнити процес досягнення миру для України. Ті ініціативи, котрі не визнають факту неспровокованої збройної агресії Росії проти України, прирівнюють жертву та агресора, пропонують деескалацію внаслідок суверенітету та територій України, не можуть бути підтримані Україною.

Зауважимо, речник Федерального департаменту закордонних справ Швейцарії (EDA) Ніколя Бідо заявив, що Швейцарія підтримує ініціативу Китаю та Бразилії щодо завершення війни в Україні, попри те, що Зеленський відкинув цей план.

  • Президент РФ Володимир Путін заявив, що Китай, Індія і Бразилія можуть стати посередниками у перемовинах між Росією та Україною.
  • Президент України Володимир Зеленський провів зустріч з американським колегою Джо Байденом. Лідери обговорили “план перемоги” України та подальшу підтримку США.

Президент США Дональд Трамп вперше планує передати Україні зброю, використовуючи президентські повноваження, якими активно користувався його попередник – Джо Байден, інформують обізнані джерела.

10 липня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у Римі оголосила про підписання нового пакету угод на €2,3 млрд з міжнародними та двосторонніми публічними фінансовими установами для підтримки відновлення України, що підтверджує непохитну відданість ЄС відбудові України та її європейському майбутньому.

Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі, коментуючи ініціативу створення Коаліції охочих, підтвердив, що Лондон готовий направити свої війська до України для підтримки потенційного припинення вогню з Росією. 

Згідно з доповіддю Моніторингової місії ООН з прав людини, у червні в Україні загинули 232 цивільних, що стало найвищим рівнем за останні три роки. Ще 1343 дістали поранення. 

Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід Дмитру Пархісенку — помічнику народного депутата від “Слуги народу” Геннадія Касая, члена оборонного комітету ВР. Його підозрюють у причетності до схеми з постачання непридатних шин для потреб ЗСУ, що завдала збитків державі на понад 27 млн грн.