У МЗС прокоментували підтримку Швейцарією «Китайсько-бразильського консенсусу»

Джерело: МЗС

У МЗС наголосили, що українська сторона розчарована інформацією щодо підтримки швейцарською стороною так званого “Китайсько-бразильського консенсусу з шести пунктів”.

Ми не можемо зрозуміти логіки такого рішення. Адже спільно з Швейцарською Конфедерацією ми організували Перший Глобальний Саміт миру 15-16 червня у Бюргенштоці, в якому взяли участь представники ста країн і міжнародних інституцій. Наші країни продовжують активно співпрацювати над збільшенням кількості підписантів підсумкового Комюніке цього саміту. Швейцарія бере участь у тематичних конференціях з конкретних пунктів Формули миру, метою яких є підготовка спільної мирної рамки для відновлення всеохоплюючого,  справедливого і сталого миру для України, – нагадали у відомстві.

Та ще раз наголосили, що всі ідеї, дискусії та плани стосовно відновлення миру для України мають базуватися на двох принципах:

  • нічого про Україну без України.
  • ці пропозиції мають ґрунтуватися на Статуті ООН та включати повагу до суверенітету та територіальної цілісності України в межах міжнародно визнаних кордонів.

У МЗС переконані, що такі мирні ідеї можуть бути обговорені на платформі, запропонованій Самітом миру. І вважають Формулу миру єдиним шляхом до всеохоплюючого, справедливого та сталого миру.

Зауважується, що нині немає потреби у створенні додаткових форматів та платформ для обговорення шляхів досягнення миру для України.

Тоді як будь-які ініціативи, котрі не містять чіткого посилання на Статут ООН та не гарантують повного відновлення територіальної цілісності України, є неприйнятними. Такі “мирні ініціативи” лише створюють ілюзію діалогу, в той час, як РФ продовжує свої злочинні дії.

У МЗС закликали Швейцарську Конфедерацію та всі країни, які підтримують міжнародне право і Статут ООН, уникати участі в так званих “мирних ініціативах”, які можуть лише ускладнити процес досягнення миру для України. Ті ініціативи, котрі не визнають факту неспровокованої збройної агресії Росії проти України, прирівнюють жертву та агресора, пропонують деескалацію внаслідок суверенітету та територій України, не можуть бути підтримані Україною.

Зауважимо, речник Федерального департаменту закордонних справ Швейцарії (EDA) Ніколя Бідо заявив, що Швейцарія підтримує ініціативу Китаю та Бразилії щодо завершення війни в Україні, попри те, що Зеленський відкинув цей план.

  • Президент РФ Володимир Путін заявив, що Китай, Індія і Бразилія можуть стати посередниками у перемовинах між Росією та Україною.
  • Президент України Володимир Зеленський провів зустріч з американським колегою Джо Байденом. Лідери обговорили “план перемоги” України та подальшу підтримку США.

У Збройних Силах України підбили підсумки діяльності за вересень 2024 року. Своєю чергою, Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський визначив ключові завдання і пріоритети на наступний місяць.

Представник ГУР МО України Андрій Черняк повідомив, що під час операції Воєнної розвідки із зачистки Вовчанського агрегатного заводу ватажки російських військ усвідомлювали безнадійність повернення контролю над об’єктом, однак, змушували своїх солдатів чинити опір.

Президент України прокоментував російські висловлювання стосовно можливого застосування ядерного озброєння. Він зауважив, що Путін може вдарити будь-коли і по будь-якій країні, але, навряд чи піде на цей крок.

У МЗС наголосили, що українська сторона розчарована інформацією щодо підтримки швейцарською стороною так званого “Китайсько-бразильського консенсусу з шести пунктів”.

29 вересня президент Сполучених Штатів Джо Байден висловив упевненість, що Україна зрештою здобуде перемогу у повномасштабній війні проти Росії. Він запевнив у сталій підтримці для цього з боку США.