У нацпарку «Синевир» відкрили реабілітаційний центр для оленів
Джерело: Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів
У Національному природному парку “Синевир” відкрили Реабілітаційний центр для парнокопитних тварин.
“Реабілітаційний центр покликаний допомогти тваринам, які постраждали від браконьєрства, травм або втратили можливість самостійно виживати в дикій природі. Тут їм надається необхідний догляд і реабілітація з метою повернення до існування у природному середовищі”, – зазначив заступник міністра Сергій Власенко на церемонії відкриття центру.
Також на території нацпарку відкрито нову будівлю Вільшанського природоохоронного науково-дослідного відділення.
Це сучасний центр для моніторингу природних екосистем парку “Синевир”, який досліджує флору та фауну Карпат, вплив кліматичних змін і антропогенних факторів.
- На екофермі села Малі Крушлинці Вінницької громади на умовах соціально-економічного партнерства з міськрадою вирощуватимуть оленів та бізонів.
Печерський районний суд міста Києва 13 листопада переніс розгляд справи митрополита УПЦ Московського патріархату, колишнього намісника Києво-Печерської лаври Павла (Лебедя), котрий обвинувачується у виправдовуванні російської військової агресії проти України.
Пізно ввечері 14 листопада російські війська знову здійснили масовану атаку дронами на Одесу та район. Внаслідок обстрілу є загибла та поранені, пошкоджена цивільна інфраструктура.
Українська делегація на чолі з головою парламентського комітету з екологічної політики Олегом Бондаренком і його заступницею Оленою Криворучкіною звернулася до учасників найбільшої у світі кліматичної конференції COP29 із закликом зупинити російський екоцид. Представники України наголосили, що агресія Росії створює загрозу для екологічної безпеки всього світу.
Американська акторка Шанель Бенкс, відома роллю Сойєр Беннетт в серіалі “Пліткарка”, зникла безвісти.
Вчені Міжнародного центру фізіології та екології комах у Кенії відкрили новий спосіб боротьби з пластиковими відходами. Виявилось, що личинки темного жука Alphitobius здатні споживати і розкладати полістирен — пластик, який використовується у пакуванні продуктів, електроніки та промислової продукції. Це перший відомий випадок, коли африканські комахи виявили здатність розщеплювати цей стійкий матеріал.