У NASA відкрили нову і особливо яскраву комету. Її можна буде побачити вже цього місяця
Джерело: IFLScience
Нещодавно відкриту комету A11bP7I можна буде побачити наприкінці місяця, і вона, можливо, затьмарить Венеру.
27 вересня фінансована NASA система останнього попередження про зіткнення астероїдів з Землею (ATLAS) на Гаваях виявила цю комету.
A11bP7I належить до комет Крейця. Комети цього типу особливо яскраві, бо вони наближаються до Сонця і викидають гази, а пізніше – пил, утворюючи свій характерний хвіст. Наприкінці місяця очікується найбільше наближення A11bP7I до Сонця.
28 жовтня комета наблизиться до Сонця і може сяяти яскравіше за Венеру в ранковому небі, або навіть бути видимою вдень. Однак це не гарантовано.
A BIG NEW SUNGRAZING COMET: Today, many astronomers are excited about a new comet discovered just a few days ago by the ATLAS survey. It’s so new, it doesn’t have a name yet, just the provisional designation “A11bP7I.” What’s the excitement about? A11bP7I is a sungrazer… pic.twitter.com/BeGArf7Orv
— The Watchmen Earth and Space Connection (@TWESC2023) September 30, 2024
“Присонячні комети Крейця наближаються приблизно на 50 000 кілометрів до поверхні, просто проходячи через нижні шари сонячної атмосфери (корону). Більшість просто випаровується у гарячій сонячній атмосфері”, – розповіли в Європейському космічному агентстві.
Час покаже, чи переживе комета A11bP7I це наближення, і чи буде її видно у небі.
- Жителі Південної півкулі 2 жовтня зможуть спостерігати за кільцеподібним сонячним затемненням, відомим також як “вогняне кільце”.
- У небі над Філіппінами помітили світло від астероїда 2024 RW1, його вдалося виявити за кілька годин до зіткнення із Землею.
У Міндовкіллі повідомили, що Україна отримала шанс не просто відновити інфраструктуру після війни, а й зробити економіку дружньою до довкілля, відкритою для інновацій і рівною для всіх громадян. Одним із ключових інструментів такого переходу може стати розвиток “зелених” робочих місць.
Президент США Дональд Трамп заявив, що не досяг жодного прогресу у переговорах про припинення вогню в Україні під час телефонної розмови з главою Росії Володимиром Путіним 3 липня.
У переговорах про членство в ЄС країни-кандидати впорядковують законодавчі зміни за “кластерами” – тематичними блоками європейського права, які охоплюють ключові сфери політики. Україна має пройти шість таких кластерів, гармонізувавши своє законодавство з нормами ЄС.
Німеччина опрацьовує можливість постачання Україні додаткових систем протиповітряної оборони. Мова про закупівлю ЗРК Patriot у США.
3 липня МЗС України запросило посла Угорщини у зв’язку з черговими недружніми заявами угорської сторони.