У Німеччині назвали антислово 2023 року
Джерело: Unwortdesjahres
У Німеччині обрали “антислово” або “погане слово” (Unwort) 2023 року. Ним став термін “реміграція”.
Як розповіли в інституції, “реміграція” є іншомовним словом, яке походить від латинського дієслова remigrare (“мігрувати назад, повертатися”).
Зокрема журі розкритикувало використання цього слова, оскільки воно використовувалося у 2023 році як “військовий термін правого крила, евфемістичний словниковий вираз, який приховує справжні наміри”.
За словами голови журі Рупрехта Поленца, термін, який походить від дослідження міграції й еміграції та охоплює різні, насамперед добровільні, форми повернення (включно з поверненням євреїв з еміграції після 1945 року), навмисно ідеологічно присвоєний та переосмислений таким чином, що приховує нелюдську практику депортації.
“Нешкідливий термін реміграція використовується етнічними націоналістами, зокрема, з партії “Альтернатива для Німеччини”, щоб приховати справжні наміри: депортацію всіх людей з нібито неправильним кольором шкіри або походженням, навіть якщо вони є громадянами Німеччини”, – прокоментував він.
Загалом у 2023 році журі отримало 2301 пропозицію на розгляд. Було запропоновано 710 різних виразів.
ДОВІДКОВО. Антислово року обирається з 1991 року. До складу журі входять чотири філологи та журналістка.
- Фахівці американського словника Merriam-Webster Collegiate Dictionary заявили, що словом 2023 року став прикметник “authentic” (“автентичний”). Вони наголосили, що пошук цього слова зріс через історії про штучний інтелект, знаменитостей, ідентичність і соціальні мережі.
- У 2023 році Кембриджський словник (Cambridge Dictionary) англійської мови визначив словом 2023 року “галюцинувати” (“hallucinate”). Утім слово обрали в контексті технологій штучного інтелекту.
- Укладачі словника англійської мови Collins Dictionary заявили, що головним словом 2023 року став “штучний інтелект” (ШІ). Цього року використання терміну збільшилося в чотири рази.
Батіг, який використовував актор Гаррісон Форд у фільмі “Індіана Джонс і останній хрестовий похід” продали на аукціоні за $525 000.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну інформацію на фронті станом на 22:00 18 липня. Загалом від початку цієї доби відбулося 138 бойових зіткнень.
Італійський бренд Loro Piana, що належить LVMH, потрапив під суд за експлуатацію працівників.
Прем’єр-міністерка Юлія Свириденко повідомила, що Україна і США ведуть детальні переговори щодо угоди, яка передбачає залучення американських інвестицій у виробництво безпілотників в Україні.
Парламент Словенії ухвалив закон, який легалізує евтаназію для невиліковно хворих пацієнтів, який дозволить таким пацієнтам за власним бажанням отримати медикаментозну допомогу для припинення життя.