У Німеччині судять росіянина за вбивство двох українських військових
Джерело: DW
У Мюнхені розпочався судовий процес над 58-річним громадянином Росії, який минулого року вбив двох поранених українських військових у баварському містечку Мурнау. Оборонці перебували на реабілітації.
За даними слідства, у квітні 2023 року підозрюваний напав на військових (23 та 36 років), завдавши їм смертельних ножових поранень. Українці проходили реабілітацію після поранень у місцевій клініці.
На початку судового засідання обвинувачений зізнався у злочині: “Зараз, у тверезому стані, я глибоко шкодую про те, що сталося”, — передав його слова адвокат.
Згідно з інформацією прокуратури, конфлікт нібито стався під час розпивання алкоголю. Чоловіки почали сперечатися щодо війни Росії проти України, після чого росіянин, ображений “за національну гордість”, вчинив напад.
Слідство встановило, що підозрюваний, який проживає в Німеччині з 1990-х років, підтримує російський імперський націоналізм та виправдовує агресію РФ проти України. Тож, через можливий політичний мотив злочину розслідування передали до Центрального управління боротьби з екстремізмом і тероризмом прокуратури Мюнхена.
- У жовтні 2024 року у Німеччині росіянину висунули обвинувачення у вбивстві двох українських військовослужбовців.
- Голосіївський районний суд Києва засудив трьох осіб за вбивство бійця добровольчого формування “Свобода” Олексія Щербини. За даними Watchers, 13 років позбавлення волі отримав Вʼячеслав Вільцанюк, по 3 роки – Ігор Котирло та Леонід Ігнатенко.
З моменту, коли російські війська почали масово застосовувати ударні дрони “Шахед”, кожна українська ніч походить на випробування. Виготовлені за іранськими кресленнями і модифіковані в Росії, ці безпілотники стали головним знаряддям терору проти цивільного населення.
Боронячи Україну, на фронті загинув заступник командира 110 окремої механізованої бригади Дмитро Романюк.
2 липня внаслідок вибуху поблизу Житомира загинули щонайменше дві особи. Глава Житомирської обласної військової адміністрації Віталій Бунечко повідомив деталі інциденту, зазначивши, що у населеному пункті десятки знищених будівель та багато постраждалих, зокрема діти.
1 липня журналіста Максима Коцюбинського доправили до відділку поліції в Києві вже після того, як він відзняв матеріал про те, що міністерка юстиції Ольга Стефанішина користується квартирою, котру не вказала у декларації.
У Держдепі заперечили призупинення військової допомоги Україні. Речниця Державного департаменту США Теммі Брюс наголосила, що рішення Вашингтона не означає повне припинення військової допомоги Україні.