У Німеччині судять росіянина за вбивство двох українських військових
Джерело: DW
У Мюнхені розпочався судовий процес над 58-річним громадянином Росії, який минулого року вбив двох поранених українських військових у баварському містечку Мурнау. Оборонці перебували на реабілітації.
За даними слідства, у квітні 2023 року підозрюваний напав на військових (23 та 36 років), завдавши їм смертельних ножових поранень. Українці проходили реабілітацію після поранень у місцевій клініці.
На початку судового засідання обвинувачений зізнався у злочині: “Зараз, у тверезому стані, я глибоко шкодую про те, що сталося”, — передав його слова адвокат.
Згідно з інформацією прокуратури, конфлікт нібито стався під час розпивання алкоголю. Чоловіки почали сперечатися щодо війни Росії проти України, після чого росіянин, ображений “за національну гордість”, вчинив напад.
Слідство встановило, що підозрюваний, який проживає в Німеччині з 1990-х років, підтримує російський імперський націоналізм та виправдовує агресію РФ проти України. Тож, через можливий політичний мотив злочину розслідування передали до Центрального управління боротьби з екстремізмом і тероризмом прокуратури Мюнхена.
- У жовтні 2024 року у Німеччині росіянину висунули обвинувачення у вбивстві двох українських військовослужбовців.
- Голосіївський районний суд Києва засудив трьох осіб за вбивство бійця добровольчого формування “Свобода” Олексія Щербини. За даними Watchers, 13 років позбавлення волі отримав Вʼячеслав Вільцанюк, по 3 роки – Ігор Котирло та Леонід Ігнатенко.
У США зняли обвинувачення з 24-річної жінки, яка після викидня залишила плід у смітнику.
Міністерство оборони Німеччини має намір розробити власну систему супутників, котра стане аналогом Starlink Ілона Маска. Плани підтвердив представник бундесверу.
Верховна представниця Євросоюзу з закордонних справ Кая Каллас прокоментувала інформацію про взяття в полон двох громадян Китайської Народної Республіки, що воювали на боці Росії. За її словами, це не є доказом прямої участі китайської армії у війні проти України.
Велика Британія має намір закрити сотні державних установ, щоб реформувати держапарат, скоротити витрати й підвищити продуктивність в “новій ері глобальної нестабільності”.
9 квітня українська делегація у Брюсселі підписала п’ять угод з Європейським союзом. Три з них стосуються підтримки критичної інфраструктури, решта — космічної співпраці і приєднання України до Договору про спільні закупівлі засобів медичного захисту.