У Німеччині відбулися мітинги за негайну заборону правоекстремістською АдН
Джерело: AfD-Verbot Jetzt!/X
11 травня у низці міст Німеччини відбулися мітинги за заборону ультраправої партії “Альтернатива для Німеччини”. Як повідомили організатори акцій, всього відбулося понад 50 демонстрацій під загальним гаслом “Більше жодних відмовок – заборона АдН зараз!”.
Зокрема у Мюнхені на акцію за заборону АдН вийшли близько 3000 осіб. Серед них були учасники радикального кліматичного руху Fridays for Future. У Фрайбурзі-ім-Брайсгау до колони демонстрантів приєдналися члени Лівої партії та загальноєвропейської партії Volt, а також ЛГБТ-активісти.
Тоді як в Ессені зібралося близько 2500 учасників. У Берліні на акцію біля Бранденбурзьких воріт прийшли близько 3000 осіб. Демонстрації також відбулися у Гамбурзі, Кельні, Майнці, Бремені, Франкфурті-на-Майні, Нюрнберзі, Галлі та інших містах.
За заборону АдН 11 травня висловилася і співголова фракції “Союзу 90″/”зелених” у бундестазі Брітта Гассельман.
Зараз потрібен негайний розгляд та негайний початок процедури заборони, — наголосила вона.
Водночас проти заборони виступив прем’єр-міністр Баварії та лідер баварської Християнсько-соціальної спілки Маркус Зедер, а також генсек Християнсько-демократичної спілки Карстен Ліннеман. Обидві партії входять до правлячої у ФРН коаліції.
2 травня Федеральне відомство з охорони конституції віднесло партію “Альтернатива для Німеччини” до правоекстремістських на федеральному рівні. Своє рішення спецслужба пояснила “екстремістським характером партії загалом, яка нехтує людською гідністю”. Зазначається, що відповідну оцінку відомство винесло “після інтенсивної та всебічної експертної перевірки”.
Виконувачка обов’язків міністра внутрішніх справ ФРН до формування нового уряду Ненсі Фезер назвала рішення “результатом всебічного та нейтрального аналізу, який викладено у 1100-сторінковому звіті”.
Після визнання “Альтернативи для Німеччини” екстремістською у ФРН розгорнулася дискусія про необхідність заборони партії. Цього вимагають, зокрема, лідери партії “зелених” та багато представників Соціал-демократичної партії Німеччини (СДПН), водночас у консервативному блоці ХДС/ХСС ставляться до цієї ідеї скептично.
На це зреагував очільник Держдепу США, який назвав федеральне відомство “шпигунським агентством”, яке “стежить за опозицією”, а визнання “АдН” правоекстремістським – “замаскованою тиранією” щодо “популярної партії”.
МЗС Німеччини прокоментувало допис Рубіо наголосивши, що це рішення – результат ретельного і незалежного розслідування.
Останнє слово буде за незалежними судами. Ми вивчили урок з нашої історії, що правий екстремізм потрібно зупиняти.
Довідка. Ультраправа партія “Альтернатива для Німеччини” (АдН), очолювана Алісою Вайдель, виступає проти постачання зброї в Україну і закликає до припинення санкцій проти Москви.
У Німеччині 23 лютого відбулися дострокові вибори до Бундестагу. ХДС/ХСС на чолі з Фрідріхом Мерцом отримав 28,5% голосів, СДП на чолі з Олафом Шольцом – 16,4%, партія “зелених” – 11,6%, “Альтернатива для Німеччини” – 20,8%.
- Співголова “Альтернативи для Німеччини” Аліса Вайдель заявила про бажання відновити відносини з Росією, назвавши її “великою державою”, закликавши до скасування санкцій.
- У Німеччині відбулися масові протести проти правого екстремізму та співпраці партій з “Альтернативою для Німеччини” (AfD).
- Заборону партії “Альтернатива для Німеччини”, кору раніше визнало правоекстремістською Федеральне відомство з охорони конституції (BfV), підтримали б 48% німців, випливає з опублікованого опитування інституту Insa для Bild am Sonntag. Тоді як 37% респондентів виступили б проти такого рішення, ще 15% вагалися з відповіддю.
За даними синоптиків у суботу, 14 червня, опади пройдуть майже у всіх областях.
Сейм Польщі заборонив вхід на територію парламенту євродепутату Гжегожу Брауну, відомому своїми антиєвропейською та антиукраїнською риторикою.
Увечері 13 червня в Івано-Франківську двоє невідомих напали на військовослужбовця, побили його та втекли.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 13 червня. Від початку доби на фронті відбулося 175 бойових зіткнень.
У результаті ДТП за участю автобуса у Франції загинули троє українців, ще двоє людей у важкому стані.