У Норвегії відкрили найбільшу у світі плавучу вітрову електростанцію
Джерело: Reuters
У Норвегії енергетична компанія Equinor разом з партнерами відкрили найбільшу у світі плавучу морську вітроелектростанцію Hywind Tampen. Планується, що вона буде постачати електроенергію до навколишніх нафтогазових платформ.
Ця електростанція складається з 11 вітряних турбін, закріплених на плавучій основі. Її прикріпили до морського дна, а не до океанського.
“Експерти галузі вважають, що нова технологія може використовуватися і на більших глибинах, які Equinor сподівається розробити”, – йдеться в повідомленні.
Її потужність становить 88 МВт. Вони будуть покривати приблизно 35% річної потреби в електроенергії для п’яти платформ на нафтогазових родовищах Снорре та Гуллфакс у Північному морі. Вони розташовані приблизно за 140 км від західного узбережжя Норвегії.
За словами прем’єр-міністра Норвегії Йонаса Гар Стере, ця ініціатива допоможе країні скоротити викиди CO2.
- Норвезька компанія Kongsberg Defense & Aerospace (KONGSBERG) підписала контракт через Міжнародний фонд для України на постачання систем Counter Uncrewed Aerial Systems (C-UAS), які передадуть ЗСУ. Вартість контракту на антидронові системи становить $71 млн.
Президент Володимир Зеленський має намір відвідати засідання Контактної групи з оборони України у форматі “Рамштайн” у Німеччині 9 січня.
Членство в НАТО є єдиною надійною довгостроковою гарантією безпеки, яку Україна може отримати проти майбутньої російської агресії, заявила міністерка закордонних справ Еліна Валтонен.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 8 січня. Від початку цієї доби відбулося 166 бойових зіткнень.
Директор КМІС Володимир Паніотто зауважив, що твердження обраного 47-м президентом США Дональда Трампа стосовно того, що російський президент Володимир Путін вдерся до України через її прагнення вступити в НАТО, насправді не відповідає даним соціологічних опитувань.
Австрійська компанія OMV уклала угоду про постачання німецькому Uniper газу з її проекту в Чорному морі з 2027 року, повідомили троє обізнаних осіб. Нині Європа шукає нові шляхи підвищення енергетичної безпеки після скорочення зв’язків з Росією.