У Норвегії відкрили найбільшу у світі плавучу вітрову електростанцію

Джерело: Reuters

У Норвегії енергетична компанія Equinor разом з партнерами відкрили найбільшу у світі плавучу морську вітроелектростанцію Hywind Tampen. Планується, що вона буде постачати електроенергію до навколишніх нафтогазових платформ.

Ця електростанція складається з 11 вітряних турбін, закріплених на плавучій основі. Її прикріпили до морського дна, а не до океанського.

“Експерти галузі вважають, що нова технологія може використовуватися і на більших глибинах, які Equinor сподівається розробити”, – йдеться в повідомленні.

Її потужність становить 88 МВт. Вони будуть покривати приблизно 35% річної потреби в електроенергії для п’яти платформ на нафтогазових родовищах Снорре та Гуллфакс у Північному морі. Вони розташовані приблизно за 140 км від західного узбережжя Норвегії.

За словами прем’єр-міністра Норвегії Йонаса Гар Стере, ця ініціатива допоможе країні скоротити викиди CO2.

На Івано-Франківщині рятувальники виявили та підняли з річки Дністер тіло хлопця 2013 року народження, котрий зник напередодні у місті Галич.

Президент США Дональд Трамп прогнозує “набагато кращі відносини” між його урядом та Колумбією після того, як попередні результати вказали на перемогу правого кандидата Абелардо де ла Еспріельї у другому турі президентських виборів.

Радник міністра оборони Сергій “Флеш” Бескрестнов заявив, що росіяни спробували атакувати українське узбережжя кількома безпілотними ударними катерами.

Кіт Ларрі, який живе в резиденції британського прем’єра на Даунінг-стріт із 2011 року, пережив уже шістьох глав уряду та став одним із небагатьох постійних символів британської політики за десять років після референдуму щодо Brexit.

Таліби затримали близько 20 гуманітарних працівників поблизу кордону між Іраном та Афганістаном, оскільки їхні бороди були недостатньо довгими, повідомили три джерела з гуманітарних організацій.