У Нових Санжарах жінку, яка надіслала через Telegram інтимні відео, оштрафували на 34 тисячі гривень

Джерело: Єдиний державний реєстр судових рішень.

У Нових Санжарах Полтавської області жінці присудили 34 тисячі гривень штрафу через поширення у приватних повідомленнях у Telegram власні інтимні відео. Суд конфіскував у неї мобільний телефон, обґрунтувавши тим, що він є знаряддям злочину.

Жінці винесли вирок 11 липня. Новосанжарський районний суд визнав її винною у виготовленні та збуті продукції порнографічного характеру (ч. 2 ст. 301 КК України).

Що саме сталося

У матеріалах справи йдеться, що жінка у лютому 2023 року зняла на телефон два відео із власною мастурбацією, які зберігала на своєму девайсі. 19 лютого вони через Telegram надіслала їх іншому користувачу у приватні повідомлення. Третя особа підгледіла її листування та заявила про це в поліцію.

Суд вирішив, що дії підсудної “…містять цинічну, непристойну, спеціальну демонстрацію геніталій, не відповідають моральним критеріям, ображають честь і гідність людини, спонукаючи негідні інстинкти та містять порнографічний зміст…”.

До того ж під час розслідування було залучено судово-мистецтвознавчу експертизу, яка заявила, що відео належать до продукції порнографічного характеру. 5 липня жінка уклала угоду про визнання провини з прокурором, за п’ять днів суд затвердив угоду та призначив жінці 34 тисяч грн штрафу.

Український активіст Святослав Шеремет вважає, що приватний обмін подібним контентом є формою свободи інформаційного обміну.

“Основна теза: немає злочину, якщо немає постраждалих. Приватний обмін інтим-контентом — форма свободи інформаційного обміну. Продукування інтим-контенту — форма свободи творчості. Поширення інтим-контенту — від слова “широко”. Надсилання обраному адресату — це взагалі не “поширення”, а листування, таємниця якого захищена Конституцією”, — висловив активіст свою думку.

Нині вирок не набрав законної сили та може бути оскаржений в Полтавському апеляційному суді протягом 30 днів з моменту його проголошення.

Протягом доби російські армійці обстріляли 8 населених пунктів у Донецькій області, внаслідок чого одна особа зазнала поранень.

Верховний суд Фінляндії не дозволив екстрадицію до України лідера російського неонацистського угруповання “Русич” Яна Петровського, який брав участь у війні проти України.

Мінекономіки та Група Світового банку посилюють взаємодію щодо стратегії підтримки приватного сектору, запуску іпотечного кредитування, а також аналізу та фінансування конкретних інвестиційних проєктів.

Під час зустрічі т.в.о. міністра культури та інформаційної політики Ростислава Карандєєва з надзвичайним і повноважним послом Азербайджанської Республіки в Україні Сеймуром Мардалієвим, сторони обговорили пріоритетні напрямки співпраці між Україною та Азербайджаном.

У Міненерго повідомили про ситуацію в енергосистемі України станом на ранок 8 грудня.