У Пакистані студента засудили до страти через «богохульне» повідомлення у WhatsApp
Джерело: BBC
Суд у Пакистані засудив 22-річного студента до смертної кари за звинуваченням у богохульстві через повідомлення у WhatsApp.
За даними суду провінції Пенджаб, хлопець у месенджері надсилав святотатські фото та відео з наміром образити релігійні почуття мусульман.
За цією ж справою до довічного ув’язнення засуджено 17-річного хлопця. Обидва звинувачені свою провину заперечують.
У Пакистані богохульство карається стратою. У деяких випадках звинувачені у богохульстві гинуть внаслідок самосуду що до того, як їхні справи потраплять до суду.
Справу проти хлопців було відкрито у 2022 році. Заяву подав відділ боротьби з кіберзлочинністю Федерального агентства розслідувань Пакистану (FIA) у Лахорі, столиці Пенджабу.
Справу передали до місцевого суду в місті Гуджранвала.
Вирок підсудним винесли лише цього тижня. Суд постановив, що 22-річний підсудний створював фото та відео з принизливими словами про пророка Мухаммеда та його дружин.
17-річний підсудний отримав довічне ув’язнення за поширення матеріалу.
Адвокати стверджували, що двоє студентів “потрапили в пастку фальшивої справи”.
Батько засудженого до смертної кари, чия особа не розголошується, повідомив BBC, що він подає апеляцію до Високого суду Лахора.
Іншого студента засудили до довічного ув’язнення замість смертної кари, оскільки він є неповнолітнім, повідомили в суді.
Закони проти богохульства були вперше кодифіковані британськими правителями Індії та розширені у 1980-х роках за військового уряду Пакистану.
У серпні минулого року десятки церков і будинків були спалені в східному місті Джаранвала після того, як двох християн звинуватили в пошкодженні Корану.
- Італійський суд засудив до довічного ув’язнення подружжя з Пакистану, яке вбило свою доньку. 18-річну Саман Аббас батьки вбили за те, що вона відмовилась їхати до Пакистану, аби виходити заміж за домовленністю.
Президент Володимир Зеленський оприлюднив спільну заяву лідерів Франції, Німеччини, Польщі, Великої Британії та України за результатами зустрічі в Києві.
Суддя федерального суду Каліфорнії Сьюзен Іллстон 9 травня тимчасово заборонила близько 20 державним агентствам продовжувати широкомасштабні скорочення, ініційовані президентом США Дональдом Трампом. Заборона діятиме протягом двох тижнів.
Сполучені Штати погодили передачу Україні 125 далекобійних ракет та 100 ракет для зенітно-ракетних комплексів Patriot від Німеччини.
Колишнього міського голову Херсона, Володимира Миколаєнка, російські окупанти викрали у квітні 2022 року. Чоловіка планували обміняти, однак він відмовився, поступившись своїм місцем тяжкохворому полоненому.
Мільярдер й засновник Microsoft Білл Гейтс заявив, що планує передати “практично всі” свої статки на благодійність через свій фонд.