У Пакистані студента засудили до страти через «богохульне» повідомлення у WhatsApp

Джерело: BBC

Суд у Пакистані засудив 22-річного студента до смертної кари за звинуваченням у богохульстві через повідомлення у WhatsApp.

За даними суду провінції Пенджаб, хлопець у месенджері надсилав святотатські фото та відео з наміром образити релігійні почуття мусульман.

За цією ж справою до довічного ув’язнення засуджено 17-річного хлопця. Обидва звинувачені свою провину заперечують.

У Пакистані богохульство карається стратою. У деяких випадках звинувачені у богохульстві гинуть внаслідок самосуду що до того, як їхні справи потраплять до суду.

Справу проти хлопців було відкрито у 2022 році. Заяву подав відділ боротьби з кіберзлочинністю Федерального агентства розслідувань Пакистану (FIA) у Лахорі, столиці Пенджабу.

Справу передали до місцевого суду в місті Гуджранвала.

Вирок підсудним винесли лише цього тижня. Суд постановив, що 22-річний підсудний створював фото та відео з принизливими словами про пророка Мухаммеда та його дружин.

17-річний підсудний отримав довічне ув’язнення за поширення матеріалу.

Адвокати стверджували, що двоє студентів “потрапили в пастку фальшивої справи”.

Батько засудженого до смертної кари, чия особа не розголошується, повідомив BBC, що він подає апеляцію до Високого суду Лахора.

Іншого студента засудили до довічного ув’язнення замість смертної кари, оскільки він є неповнолітнім, повідомили в суді.

Закони проти богохульства були вперше кодифіковані британськими правителями Індії та розширені у 1980-х роках за військового уряду Пакистану.

У серпні минулого року десятки церков і будинків були спалені в східному місті Джаранвала після того, як двох християн звинуватили в пошкодженні Корану.

  • Італійський суд засудив до довічного ув’язнення подружжя з Пакистану, яке вбило свою доньку. 18-річну Саман Аббас батьки вбили за те, що вона відмовилась їхати до Пакистану, аби виходити заміж за домовленністю.

Пентагон звільнить керівника апарату міністра оборони США Піта Гегсета Джо Каспера через скандал, пов’язаний із витоком інформації в месенджері Signal.

Міністр закордонних справ України Андрій Сибіга повідомив, що відмова Росії від пропозиції США про повне тимчасове припинення вогню на 30 днів триває вже 39 днів.

Чиновник, знайомий із планом, повідомив, що адміністрація Трампа готова визнати Крим російським як частину пропозиції США щодо припинення війни в Україні.

Президент України Володимир Зеленський повідомив, що українські військові просунулись та збільшили зону контролю на Білгородщині.

У суботу, 19 квітня Україна та Росія за посередництва Об’єднаних Арабських Еміратів провели обмін полоненими. Додому повернулись 277 українських військових.