У Пакистані студента засудили до страти через «богохульне» повідомлення у WhatsApp
Джерело: BBC
Суд у Пакистані засудив 22-річного студента до смертної кари за звинуваченням у богохульстві через повідомлення у WhatsApp.
За даними суду провінції Пенджаб, хлопець у месенджері надсилав святотатські фото та відео з наміром образити релігійні почуття мусульман.
За цією ж справою до довічного ув’язнення засуджено 17-річного хлопця. Обидва звинувачені свою провину заперечують.
У Пакистані богохульство карається стратою. У деяких випадках звинувачені у богохульстві гинуть внаслідок самосуду що до того, як їхні справи потраплять до суду.
Справу проти хлопців було відкрито у 2022 році. Заяву подав відділ боротьби з кіберзлочинністю Федерального агентства розслідувань Пакистану (FIA) у Лахорі, столиці Пенджабу.
Справу передали до місцевого суду в місті Гуджранвала.
Вирок підсудним винесли лише цього тижня. Суд постановив, що 22-річний підсудний створював фото та відео з принизливими словами про пророка Мухаммеда та його дружин.
17-річний підсудний отримав довічне ув’язнення за поширення матеріалу.
Адвокати стверджували, що двоє студентів “потрапили в пастку фальшивої справи”.
Батько засудженого до смертної кари, чия особа не розголошується, повідомив BBC, що він подає апеляцію до Високого суду Лахора.
Іншого студента засудили до довічного ув’язнення замість смертної кари, оскільки він є неповнолітнім, повідомили в суді.
Закони проти богохульства були вперше кодифіковані британськими правителями Індії та розширені у 1980-х роках за військового уряду Пакистану.
У серпні минулого року десятки церков і будинків були спалені в східному місті Джаранвала після того, як двох християн звинуватили в пошкодженні Корану.
- Італійський суд засудив до довічного ув’язнення подружжя з Пакистану, яке вбило свою доньку. 18-річну Саман Аббас батьки вбили за те, що вона відмовилась їхати до Пакистану, аби виходити заміж за домовленністю.
З моменту, коли російські війська почали масово застосовувати ударні дрони “Шахед”, кожна українська ніч походить на випробування. Виготовлені за іранськими кресленнями і модифіковані в Росії, ці безпілотники стали головним знаряддям терору проти цивільного населення.
Боронячи Україну, на фронті загинув заступник командира 110 окремої механізованої бригади Дмитро Романюк.
2 липня внаслідок вибуху поблизу Житомира загинули щонайменше дві особи. Глава Житомирської обласної військової адміністрації Віталій Бунечко повідомив деталі інциденту, зазначивши, що у населеному пункті десятки знищених будівель та багато постраждалих, зокрема діти.
1 липня журналіста Максима Коцюбинського доправили до відділку поліції в Києві вже після того, як він відзняв матеріал про те, що міністерка юстиції Ольга Стефанішина користується квартирою, котру не вказала у декларації.
У Держдепі заперечили призупинення військової допомоги Україні. Речниця Державного департаменту США Теммі Брюс наголосила, що рішення Вашингтона не означає повне припинення військової допомоги Україні.