У Пакистані студента засудили до страти через «богохульне» повідомлення у WhatsApp
Джерело: BBC
Суд у Пакистані засудив 22-річного студента до смертної кари за звинуваченням у богохульстві через повідомлення у WhatsApp.
За даними суду провінції Пенджаб, хлопець у месенджері надсилав святотатські фото та відео з наміром образити релігійні почуття мусульман.
За цією ж справою до довічного ув’язнення засуджено 17-річного хлопця. Обидва звинувачені свою провину заперечують.
У Пакистані богохульство карається стратою. У деяких випадках звинувачені у богохульстві гинуть внаслідок самосуду що до того, як їхні справи потраплять до суду.
Справу проти хлопців було відкрито у 2022 році. Заяву подав відділ боротьби з кіберзлочинністю Федерального агентства розслідувань Пакистану (FIA) у Лахорі, столиці Пенджабу.
Справу передали до місцевого суду в місті Гуджранвала.
Вирок підсудним винесли лише цього тижня. Суд постановив, що 22-річний підсудний створював фото та відео з принизливими словами про пророка Мухаммеда та його дружин.
17-річний підсудний отримав довічне ув’язнення за поширення матеріалу.
Адвокати стверджували, що двоє студентів “потрапили в пастку фальшивої справи”.
Батько засудженого до смертної кари, чия особа не розголошується, повідомив BBC, що він подає апеляцію до Високого суду Лахора.
Іншого студента засудили до довічного ув’язнення замість смертної кари, оскільки він є неповнолітнім, повідомили в суді.
Закони проти богохульства були вперше кодифіковані британськими правителями Індії та розширені у 1980-х роках за військового уряду Пакистану.
У серпні минулого року десятки церков і будинків були спалені в східному місті Джаранвала після того, як двох християн звинуватили в пошкодженні Корану.
- Італійський суд засудив до довічного ув’язнення подружжя з Пакистану, яке вбило свою доньку. 18-річну Саман Аббас батьки вбили за те, що вона відмовилась їхати до Пакистану, аби виходити заміж за домовленністю.
Адміністрація президента Росії розпочала роботу над створенням у чиновників з регіонів єдиного “образу перемоги” у війні з Україною, який вони мають донести до суспільства. Ця тема була однією з ключових на семінарі для віцегубернаторів, що пройшов у підмосковному центрі “Сенеж”, повідомляє видання “Коммерсантъ” із посиланням на свої джерела.
Згідно з даними Adobe Analytics, Чорна п’ятниця 2024 року стала історичною для споживачів у США, які витратили рекордні суми як у магазинах, так і онлайн. Загалом американці здійснили покупки на $17,5 мільярда лише за один день, що на 7% більше, ніж минулого року, за даними Salesforce.
Під час футбольного матчу між командами “Шахтар” і “Рух” перший символічний удар по м’ячу виконала захисниця України Наталія Грабарчук. Вона – колишня вихователька дитячого садка, яка нині служить стрільчинею-зенітницею у Галицько-Волинській радіотехнічній бригаді повітряного командування “Захід”.
Оксфордський словник обрав терміном 2024 року словосполучення “brain rot” (“гниття мозку”). Вислів означає надмірне споживання неякісного контенту, який шкодить людині.
У Бельгії набув чинності перший у світі закон, який надає секс-працівникам право підписувати офіційні трудові договори, а також отримувати низку соціальних виплат.