У парламенті зареєстровано законопроєкт про звільнення голови АРМА, якщо агентство не відкриє реєстр арештованих активів

Джерело: проєкт закону у Верховній Раді України

20 липня у Верховній Раді України зареєстровано законопроєкт № 9515, згідно з яким Агентство з розшуку та менеджменту активів (АРМА) зобов’язується відкрити реєстр арештованих активів. У разі невідкриття такого реєстру Голову АРМА буде звільнено.

Згідно з законопроєктом, пропонується проводити щорічну незалежну зовнішню оцінку ефективності діяльності АРМА за допомогою Комісії з проведення оцінки.

Кабінет Міністрів України формує цю Комісію з шести осіб:

  • Представника від керівника Держслужби фінмоніторингу;
  • Представника від Генерального прокурора;
  • Представника від директора НАБУ;
  • Трьох осіб, визначених Кабінетом Міністрів на підставі пропозицій міжнародних та іноземних організацій, які протягом останніх трьох років надавали Україні міжнародну технічну допомогу у сфері запобігання і протидії корупції, кримінальної юстиції або виявлення, розшуку та управління активами.

Після проведення оцінки Комісія повинна скласти висновок про її результати та надіслати його до Кабінету Міністрів.

Законопроєкт також зобов’язує агентство до 1 грудня 2023 року забезпечити відкритий цілодобовий доступ до всіх даних Реєстру арештованих активів, за винятком тих, які не можуть бути розголошені. Також передбачається звітування перед Кабінетом Міністрів про стан функціонування реєстру.

Голову АРМА Олену Думу можуть примусово звільнити у разі виявлення невідповідності функціонування реєстру вимогам цього законопроєкту, зокрема щодо доступності його даних.

У соцмережах українці розкритикували нещодавно встановлений у Києві пам’ятнику загиблому Герою України Олександру Мацієвському через надто реалістичну воскову фігуру воїна та місце розташування.

Директорка Центру підтримки аеророзвідки, ветеранка та волонтерка Марія Берлінська наголосила, що глава РФ Володимир Путін особисто контролює виробництво дронів в Росії, оскільки розуміє потужність цього озброєння на фронті.

Сполучені Штати Америки звинуватили колишнього посла в Болівії у шпигунстві на користь Куби впродовж понад 40 років.

Вдень 7 грудня російські військові серйозно пошкодили обладнання прифронтової теплоелектростанції, внаслідок чого два енергоблоки зупинили роботу. ЗС РФ здійснили по одній з ТЕС артобстріл.

За період із серпня по жовтень обсяги обіцяної західної допомоги Україні скоротилися на 87 відсотків – фактично із 16 до двох мільярдів євро. Підтримка з боку Заходу впала до найнижчого рівня від початку війни РФ проти України наприкінці лютого 2022 року.