У Пентагоні повідомили деталі запиту Байдена на $24 млрд
Джерело: Голос Америки
Посадовці Міноборони США підтвердили, що адміністрація президента США Джо Байдена звернеться до Конгресу із запитом на додаткове фінансування для підтримки України у 24 млрд доларів.
Як пояснили у Пентагоні, з цієї суми 8 млрд доларів мають намір закласти на програму USAI (ініціатива сприяння безпеці України), тоді як 16 млрд доларів — на поповнення складів США для формування нових пакетів допомоги за програмою PDA (програма президентських повноважень).
Постачання за програмою USAI можуть зайняти тривалий час: до року і більше, залежно від замовлення, оскільки передбачає замовлення і закупівлю озброєння у виробників, після чого його надсилають до України.
Тоді як за програмою PDA допомога потрапляє значно оперативніше, оскільки Сполучені Штати надсилають Україні уже наявну зброю із власних запасів. Для поповнення запасів необхідне фінансування від Конгресу.
Це фінансування не тільки підтримує боротьбу України за свій суверенітет і послаблює військовий потенціал Росії, але й зміцнює військову готовність США через модернізацію наших систем озброєння та прямих інвестицій у нашу оборонно-промислову базу. На додачу, ці інвестиції приносять користь американській економіці, створюючи робочі місця та зміцнюючи американське виробництво, – зауважив посадовець Пентагону.
Адміністрація Байдена не виноситиме підтримку для України в окремий запит, натомість включить у “пакетний” законопроєкт виняткового фінансування, який включає також витрати на інші речі на 2025 фінансовий рік.
Спікер Палати представників Майк Джонсон також прокоментував інформацію про додатковий запит для підтримки України.
Американський народ рішуче проголосував за президента Трампа, бо він пообіцяв покласти край війнам, а не продовжувати їх без кінця. Такі рішення ухвалюються наступною адміністрацією, а не президентом, який покидає свою посаду, – зазначив він.
Додамо, раніше стало відомо, що адміністрація чинного президента США Джо Байдена нині планує у терміновому порядку виділити залишок у 6 мільярдів доларів з безпекового пакету підтримки Україні. Відповідний крок планують зробити до інавгурації Дональда Трампа 20 січня 2025 року.
Також нещодавно радник американського президента з національної безпеки Джейк Салліван заявляв, що Байден до завершення каденції переконуватиме Дональда Трампа спільно з Конгресом підтримати Україну. Як пояснив Салліван, Байден наголошуватиме, що послаблення допомоги Україні призведе до нестабільності в Європі.
Тоді як підхід адміністрації чинного президента США до завершення каденції залишиться незмінним: допомогти Україні отримати найсильнішу позицію на фронті, аби зрештою, зайняти найсильнішу позицію за столом переговорів.
Своєю чергою, держсекретар США Ентоні Блінкен на зустрічі з генсеком НАТО Марком Рютте у Брюсселі запевнив, що до завершення своєї каденції 20 січня 2025 року адміністрація Байдена посилюватиме допомогу Україні та спробує зміцнити Північноатлантичний альянс.
Раніше припустили, що Європа може постати перед новими викликами у сфері безпеки, якщо США зменшать свою роль у НАТО та підтримку України, що ймовірно змінить характер трансатлантичних відносин. Президент Джо Байден може стати останнім президентом США, який вважає безпеку Європи життєво важливим інтересом для своєї країни, пише Bloomberg.
Зауважимо, Байден зателефонував Дональду Трампу, щоб привітати його з перемогою на виборах і запросити до Білого дому для обговорення перехідного періоду. Вже 13 листопада Байден зустрівся у Білому домі з обраним 47-м президентом Дональдом Трампом для обговорення переходу влади.
Нагадаємо, Пентагон знову переоцінив вартість боєприпасів, ракет та іншого озброєння, яке спорядили Україні, на суму у $2 мільярди, збільшивши неправильно оцінені матеріали до загальної суми $8,2 мільярда, свідчить звіт уряду США.
Згодом стало відомо, що Сполучені Штати Америки мають намір щотижня відправляти Україні партії озброєння, щоб встигнути використати залишок у 7,1 млрд доларів до завершення каденції чинного президента Джо Байдена.
- Світові лідери привітали республіканця Дональда Трампа після того, як він виграв президентські вибори в США.
- Переможець виборів президент США Дональд Трамп офіційно вступить на посаду лише у січні 2025 року, однак він вже зараз почав формувати свою зовнішню політику щодо України та Ізраїля.
- У Пентагоні проводяться неофіційні обговорення щодо можливих дій міністерства оборони, якщо Дональд Трамп віддасть “суперечливі” накази. Зокрема, мовиться про розгортання військ всередині США та звільнення великої кількості аполітичних співробітників.
14 січня у вечірньому відеозверненні президент Володимир Зеленський прокоментував випадки переведення авіатехніків та обслуговуючого персоналу Повітряних сил до піхоти. Глава держави запевнив, що заборонив зменшувати кількість фахівців, потрібних підрозділам ПС.
У низці приватних переговорів з командою Дональда Трампа трансатлантичні партнери висловили аргументи на користь продовження підтримки України. У результаті, союзники заявили, що нова адміністрація США не стане змушувати Київ до передчасних переговорів з Росією.
Міністерство оборони розробило систему кваліфікації для операторів безпілотних літальних апаратів, котра складається з чотирьох базових кваліфікаційних рівнів (БКР). Кожен з рівнів визначає можливості та обмеження для керування різними типами дронів.
14 січня міністр цифрової трансформації Михайло Федоров поінформував, що керівники підприємств тепер можуть подавати списки на бронювання працівників завчасно, без очікування 72 годин після завершення попереднього терміну.
На сайті електронної системи публічних закупівель Prozorro опублікували інформацію про продаж трьох квартир, житлового та нежитлового будинків, а також земельної ділянки, що належала підозрюваному в держзраді екснардепу від забороненої партії ОПЗЖ” Віктору Медведчуку.