У Перу шість міністрів пішли у відставку через скандал з годинниками Rolex

Джерело: France24

Президентка Перу Діна Болуарте замінила шістьох міністрів, оскільки уряд країни має справу з політичною кризою, спричиненою ймовірним скандалом щодо незаконного збагачення, пов’язаного з годинниками Rolex.

За даними видання, потрясіння в уряді відбулося, коли законодавці подали до парламенту запит на відсторонення президентки Перу від посади через “постійну моральну недієздатність” за три дні після того, як поліція обшукала її помешкання, щоб знайти годинники Rolex в межах розслідування.

Для усунення Болуарте з посади президента необхідно 87 голосів у 130-місному однопалатному парламенті. Нині п’ять партій, які разом мають 54 голоси, висловили підтримку президентці після обшуку.

Проти Болуарте ведеться попереднє розслідування за нібито придбання нерозголошеної колекції розкішних годинників після того, як вона стала віце-президенткою та міністеркою соціальної політики у липні 2021 року, а пізніше – президенткою країни у грудні 2022 року.

Спершу Болуарте втратила трьох членів уряду, коли міністри внутрішніх справ, освіти та прав жінок раптово пішли у відставку.

Міністр внутрішніх справ Віктор Торрес заявив, що він подав у відставку через сімейні обставини, тоді як керівники міністерства жінок Ненсі Толентіно та міністерства освіти Міріам Понсе не повідомили публічно про причини відставки.

Після їх відставки також звільнилися міністри сільського господарства, виробництва та зовнішньої торгівлі.

Після цього Болуарте ввела до складу уряду шістьох нових міністрів, зокрема, Волтера Ортіса, поліціянта у відставці, який раніше був директором по боротьбі з організованою злочинністю, на посаду міністра внутрішніх справ. Загалом, Кабінет міністрів Перу має 18 міністерств.

Співачка Мадонна розповіла про свій конфлікт з Universal Studios через біографічний фільм про неї.

У Карпатах вдалося врятувати двох маленьких ведмежат, які залишилися без матері. Їх передали до Реабілітаційного центру бурого ведмедя Національного природного парку “Синевир”.

На Сумщині за минулу добу, 22 червня, внаслідок російських атак загинуло троє осіб, ще 13 постраждало. Серед жертв та поранених – діти.

Зранку 23 червня російські окупанти вдарили по Запорізькому району.

Вранці 23 червня російські окупанти атакували зупинку громадського транспорту у Херсоні, поранивши чоловіка.