У підвалі Верховного суду Аргентини виявили 83 коробки з нацистськими документами

Джерело: Der Spiegel

У підвалі Верховного суду Аргентини виявили 83 коробки, котрі містили нацистські листівки, фотографії та пропагандистські матеріали. До опису та дослідження знайдених матеріалів залучили фахівців Музею Голокосту в Буенос-Айресі.

Згідно з судовими документами, вміст коробок до Аргентини надіслало посольство “третього рейху” в Токіо ще у червні 1941 року морським шляхом. Ймовірно, метою з поширення нацистської ідеології у Південній Америці. Однак після прибуття судна влада Аргентини конфіскувала вантаж, остерігаючись, що пропагандистські матеріали можуть загрожувати нейтралітету країни під час Другої світової війни.

Після поразки нацистської Німеччини у 1945 році чимало високопоставлених діячів гітлерівського режиму втекли саме до Аргентини.

У 2025 році Національний архів Аргентини оприлюднив 1850 документів, що стосуються перебування у країні таких воєнних злочинців, як Адольф Айхман — керівник “єврейського відділу” Головного управління імперської безпеки та один з організаторів Голокосту, а також Йозеф Менгеле — офіцер СС і лікар, відомий своїми нелюдськими експериментами над в’язнями Освенцима.

Раніше президент Аргентини Хав’єр Мілей доручив розсекретити державні архіви про німецьких нацистів, що після Другої світової війни втекли до країни, підтвердив прем’єр-міністр Гільєрмо Франкос.

За словами Франкоса, у відкритий доступ потраплять документи про нацистів, які знайшли притулок в Аргентині та залишалися під захистом влади протягом багатьох років. Архіви містять інформацію про фінансові операції нацистів, зокрема через банки Швейцарії.

Мілей ухвалив це рішення у відповідь на звернення американського сенатора-республіканця Чака Грасслі, який у лютому просив допомогти в розслідуванні активів нацистів у банку Credit Suisse. Президент Аргентини також обговорював це питання з сенатором Стівом Дейнсом.

Мілей відомий своєю підтримкою Ізраїлю. У лютому він особисто відвідав країну та оголосив про перенесення аргентинського посольства до Єрусалима. Також він оголошував національний траур у зв’язку із загибеллю ізраїльських дітей від рук ХАМАС.

Після Другої світової війни в Аргентині переховувалися близько 5000 нацистів. Серед них були відомі військові злочинці – доктор Йозеф Менгеле, який проводив експерименти на в’язнях Аушвіца, та Адольф Ейхман, один з організаторів Голокосту.

У 2015 році аргентинські археологи виявили в джунглях руїни будівель, які, за припущеннями, могли використовуватися нацистами для укриття.

14 червня відзначають Всесвітній день донора крові, Всесвітній день в’язання на публіці, Всесвітній день жонглювання та Всесвітній день ляльок. Християни сьогодні згадують пророка Єлисея.

За даними синоптиків у суботу, 14 червня, опади пройдуть майже у всіх областях.

Сейм Польщі заборонив вхід на територію парламенту євродепутату Гжегожу Брауну, відомому своїми антиєвропейською та антиукраїнською риторикою.

Увечері 13 червня в Івано-Франківську двоє невідомих напали на військовослужбовця, побили його та втекли.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 13 червня. Від початку доби на фронті відбулося 175 бойових зіткнень.