У Південній Кореї заявили, що РФ може використовувати солдатів КНДР як «гарматне м’ясо»
Джерело: Yonhap
Міністр оборони Південної Кореї Кім Йон Хьон повідомив, що РФ може використовувати північнокорейських солдатів як “гарматне м’ясо” на найскладніших ділянках фронту у війні проти України.
За даними посадовця, солдатів КНДР приєднали до підрозділів російських збройних сил на рівні взводу.
“Варто зауважити, що війну веде Росія, і з погляду керівників російських підрозділів збройних сил, вони, найімовірніше, відправлять північнокорейські взводи на найнебезпечніші та найважчі ділянки”, – сказав Кім Йон Хьон наголосивши, що термін “гарматне м’ясо” добре описує цю ситуацію.
Південнокорейський міністр також підтвердив свою позицію щодо того, що Сеул повинен відправити до України групу військових спостерігачів, але додав, що поки oj міністерство не веде перемовин про ймовірність такого розгортання.
Щодо постачання озброєння Україні, то, за словами міністра, Південна Корея “працюватиме у дусі солідарності з міжнародною спільнотою”, а не ухвалюватиме це рішення самостійно.
- Нещодавнє опитування свідчить, що 82% південнокорейців виступають проти прямих постачань зброї Україні.
З моменту, коли російські війська почали масово застосовувати ударні дрони “Шахед”, кожна українська ніч походить на випробування. Виготовлені за іранськими кресленнями і модифіковані в Росії, ці безпілотники стали головним знаряддям терору проти цивільного населення.
Боронячи Україну, на фронті загинув заступник командира 110 окремої механізованої бригади Дмитро Романюк.
2 липня внаслідок вибуху поблизу Житомира загинули щонайменше дві особи. Глава Житомирської обласної військової адміністрації Віталій Бунечко повідомив деталі інциденту, зазначивши, що у населеному пункті десятки знищених будівель та багато постраждалих, зокрема діти.
1 липня журналіста Максима Коцюбинського доправили до відділку поліції в Києві вже після того, як він відзняв матеріал про те, що міністерка юстиції Ольга Стефанішина користується квартирою, котру не вказала у декларації.
У Держдепі заперечили призупинення військової допомоги Україні. Речниця Державного департаменту США Теммі Брюс наголосила, що рішення Вашингтона не означає повне припинення військової допомоги Україні.