У Північній Кореї на ТБ цензурують джинси ведучого британського шоу про садівництво

Джерело: CNN

Державна телерадіокомпанія Північної Кореї KCTV “цензурувала” джинси, які надягнув британський телеведучий Алан Тітчмарш. Країна це зробила в межах цензури іноземної моди та культури в країні.

У понеділок, 25 березня, KCTV показала епізод шоу Тітчмарша “Секрети саду”, яке транслювалося на BBC у 2010 році. В одному з епізодів він стояв на колінах у клумбі. Проте глядачі помітили, що нижня частина його тіла була розмита, щоб приховати надягнуті ним джинси.

Фото: BBC/KCTV

Тітчмарш сказав BBC, що ця цензура надала йому певного “вуличного авторитету”.

“Я ніколи не вважав себе небезпечним імперіалістом-підривником – мене зазвичай вважають досить тихим і досить нешкідливим, тож насправді це додало мені трохи вуличної довіри, чи не так?” – пожартував він.

Нам Сон Ук, професор північнокорейських досліджень Корейського університету в Сеулі, зазначив CNN, що ця цензура свідчить про те, що Північна Корея суворо дотримується нещодавно прийнятого Закону про відмову від реакційної ідеології та культури.

“Закон має на меті заборонити жителям Північної Кореї імітувати іноземні країни в різних аспектах, включаючи те, як вони одягнені та говорять”, – додав ведучий.

Лідер Кім Чен Ін під час участі у заході з нагоди 76-річчя заснування армії Північної Кореї зазначив, що джинси заборонені для місцевого населення як символ американського імперіалізму, але для іноземних відвідувачів  застосовано певну гнучкість, оскільки їм не можуть заборонити носити джинси.

Пітер Уорд, науковий співробітник Інституту Седжонг у Південній Кореї, зазначив, що цензура є частиною боротьби з “антисоціалістичною культурою та ідеологією”.

“Сині джинси асоціюються з “декадентською” західною культурою, як це було в Радянському Союзі, і Кім Чен Ір наказав чиновникам позбавити країну від них ще в 1990-х роках, – сказав він. – Вони проводили кампанії проти антисоціалістичної культури принаймні з початку 1990-х років”.

Уорд додав, що інтенсивність цих кампаній зросла, особливо з 2020 року.

Галицький районний суд Львова виправдав Дмитра Семеряка, працівника Львівської митниці, який наїхав на поліціянта.

З 2 січня 2025 року Укрзалізниця змінює графік руху поїздів для зручності пасажирів, враховуючи побажання захисників України.

У Воронезькій області РФ сталась ДТП за участі військових: автобус з пораненими на війні окупантами врізався у вантажівку “Урал” з іншими солдатами. Є загиблі та поранені.

Протягом 13 та 14 грудня у Росії знищено винищувач Су-30 та пошкоджено три залізничні локомотиви.

На фронті загинув український актор театру і кіно Яків Ткаченко.