У Польщі посадовець пропонує закрити агроринок для України на 20 років після вступу в ЄС

Джерело: RMF FM

У Польщі пролунала пропозиція закрити агроринок для України на 20 років після її вступу до Євросоюзу. Таке заявив заступник міністра сільського господарства Польщі Міхал Колодзейчак, який пройшов до польського Сейму за списком “Громадянської коаліції” прем’єра Дональда Туска.

Урядовець запевняє, що наступного тижня новий глава уряду офіційно затвердить його заступником міністра. За його словами, Варшава зобов’язана захистити свої інтереси у зв’язку зі вступом України до ЄС.

Колодзейчак підкреслив, що в Україні домінують 95 фермерських господарств. Він зазначив, що ці холдинги утримують половину сільськогосподарських земель в Україні.

“Тому нам потрібно захистити свої інтереси, наприклад, як це зробила Німеччина, коли Польща вступила до ЄС – тоді ринок праці для поляків був заморожений на 8 років. Сьогодні ми маємо говорити про те, що агропродовольча продукція з України – сира й перероблена – не повинна потрапляти до Польщі, наприклад, протягом 20 років після вступу України до ЄС”, – зазначив Колодзейчак.

Наприкінці листопада Колодзейчак написав у Twitter (X), що підтримує блокування пунктів пропуску на кордоні з Україною. Тоді він приїхав до Медики. Також він критикував попередню владу від партії “ПіС”, яка дозволила “нелегальний і неконтрольований імпорт” зерна з України.

У першій половині 2025 року дефіцит бюджету Російської Федерації сягнув 3,69 трильйона рублів (46,89 мільярда доларів), або 1,7% ВВП. Це відповідає рівню, котрий російський уряд передбачив на весь рік.

7 липня уряд Великої Британії оголосив про запровадження нових санкцій проти Росії у зв’язку з використанням хімічної зброї під час повномасштабної війни проти України. До санкційного списку внесли двох російських громадян та одну установу.

7 липня під час патрулювання високогірної ділянки українсько-румунського кордону військовослужбовці відділу прикордонної служби “Ділове” Мукачівського загону виявили тіло невідомого чоловіка.

Керівник Центру вивчення окупації, колишній радник мера міста Петро Андрющенко повідомив, що у тимчасово окупованому Маріуполі окупанти зводять масштабний секретний об’єкт поблизу нової об’їзної дороги.

Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров назвав становище національних меншин в Україні “спільною проблемою” Росії та Угорщини та закликав Будапешт до спільних дій.