У Польщі заблокували американські патрульні катери для України

Джерело: експерт з управління міграцією та кордонами Павло Кравчук/Facebook

На польсько-українському кордоні протестувальники з партії “Конфедерація” заблокували перевезення нових патрульних катерів для України, наданих американською компанією SAFE Boats International.

Як йдеться у дописі, блокатори з “Конфедерації” заявили, що це “дорога яхта” оформлена як гуманітарна допомога.

Своєю чергою, Кравчук звернувся за коментарем до американської компанії-виробника SAFE Boats International, яка підтвердила, що це човен її виробництва.

“SAFE Boats International надала … 27-футові патрульні човни типу “Кабіна з можливістю обходу” (Walk Around Cabin) для України. Це частина програми допомоги від уряду США. Надані SAFE Boats судна призначені для використання як урядові патрульні судна і не призначені для використання як приватні яхти”, – зазначено в повідомленні.

Утім, Кравчук зауважив, що не може стверджувати напевно, що під чохлом саме цей човен, однак вважає дуже суттєвою імовірністю, що це так.

“Конфедерація не тільки завдає шалених збитків економіці України та затримує життєво важливі постачання опосередковано, а й прямо блокує військові вантажі”, – резюмував він.

Після поїздки канцлера Німеччини Олафа Шольца до Китаю глава опозиційного Християнсько-демократичного союзу Фрідріх Мерц поклав на уряд у Пекіні часткову відповідальність за численні війни та кризи по всьому світу.

Станом на 21 квітня Сили оборони півдня надалі завдають вогневого ураження по місцях дислокації ворога, вогневих позиціях і тилах, знищуючи особовий склад російської армії та техніку противника.

21 квітня прем’єр Угорщини Віктор Орбан поскаржився на військові настрої у європейській політиці.

Триває сімсот вісімдесят восьма доба широкомасштабної збройної агресії РФ проти нашої держави. Протягом доби зафіксовано 65 бойових зіткнень.

21 квітня канцлер Німеччини Олаф Шольц привітав схвалення Конгресом США законопроєкту про надання військової допомоги Україні на понад 61 млрд доларів.