У Польщі закликають ЄС припинити імпорт замороженої малини та полуниці з України

Джерело: Служба Республіки Польща

14 липня за ініціативи міністра сільського господарства Польщі Роберта Телуса відбулася відеозустріч міністрів сільського господарства Болгарії, Румунії, Словаччини, Угорщини та Польщі щодо превентивних заходів імпорту ягід з України. 

“У 2022 році та в перших місяцях 2023 року імпорт української полуниці та замороженої малини до Польщі значно зріс. Це означає величезні труднощі для польських виробників і дуже серйозні порушення ринку. Такої проблеми немає в інших країнах нашої коаліції. Тому Польща вирішила звернутися до єврокомісара з питань торгівлі Валдіса Домбровскіса, щоб включити заморожену малину та полуницю до т.зв. превентивних заходів, тобто заборони імпорту з України”, – повідомив Роберт Телус. 

Даний лист найближчим часом буде передано до Європейської комісії.

Міністр Роберт Телус підкреслив, що інтенсивний діалог між п’ятьма прифронтовими країнами, які найбільше постраждали від збоїв на ринку внаслідок збільшення імпорту сільськогосподарської продукції з України, є пріоритетом для Польщі.

“Я дбаю про постійну, регулярну співпрацю. Ми повинні говорити одним голосом, щоб захистити інтереси наших фермерів і продемонструвати цю єдність. Це дає нам силу, тоді наш голос чують”, – наголосив Телус.

У Полтаві в юридичному інституті НЮУ імені Ярослава Мудрого масово отруїлися студенти.

Міністр оборони України Рустем Умєров повідомив, що українські військові вже пройшли дві із трьох ліній оборони російських окупантів.

6 грудня Японія проведе онлайн-саміт лідерів Великої сімки (G7), до якого приєднається президент України Володимир Зеленський.

Капітан збірної Аргентини Ліонель Мессі визнаний спортсменом 2023 року за версією журналу Time після того, як він виграв “Золотий м’яч” увосьме і підвищив статус спорту в США завдяки переходу в “Інтер Маямі”.

За минулу добу, 5 грудня, ворог здійснив 101 обстріл Херсонщини, внаслідок чого троє людей загинули та ще семеро отримали поранення.