У РНБО пояснили мету російських масованих атак Одеси

Джерело: секретар РНБО Олексій Данілов у Facebook.

Секретар РНБО Олексій Данілов заявив, що бомбардуваннями Одеси Росія намагається повністю ізолювати вихід України до Чорного моря. Росіяни прагнуть через акт залякування нейтралізувати міжнародні зусилля з відновлення функціонування “зернового коридору”.

На думку Данілова, Кремль прагне створити штучні умови загроз голоду насамперед для країн Африки і підвищити рівень міграційних небезпек для Європи.

“Росіяни очікують, що через шантаж примусять Захід до перемовин і прийняття путінського “зернового ультиматуму” –  відновлення експорту російського аміаку, зняття частини санкцій та інших обмежень”, — написав секретар РНБО.

Він підкреслив, що росіяни прагнуть зробити світ залежним від їхнього зерна, логістики та можливостей, знищивши українську інфраструктуру.

“План — поставити світ на коліна і зробити Росію унікальним зерновим постачальником. Після провалу ідеї “енергетичної наддержави” Путін хоче стати “зерновою надімперією”, — зауважив Данілов.

Секретар вважає, що світ у відповідь має полягати у повноцінному відновленні функціонування українського “зернового коридору” під гарантії міжнародної безпеки.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну інформацію станом на 22:00 23 червня. З початку доби відбулося 116 бойових зіткнень. Ворог концентрував свої зусилля на Покровському та Курахівському напрямках. Сили оборони знають про плани ворога та роблять все, щоб їх зірвати.

23 червня глава Міноборони Чехії Яна Чернохова повідомила, що перші снаряди, закуплені в межах чеської ініціативи, передадуть Україні вже наприкінці червня.

Вже через кілька тижнів після дозволу Україні використовувати зброю, надану США, для обмежених ударів по території Росії, країна досягає певних успіхів у зупиненні наступу російських військ вздовж північно-східного фронту. Одначе, військові командири закликають зняти обмеження на застосування ракет великої дальності.

Станом на 23 червня російські війська намагаються закріпитися на західних околицях села Новоолександрівка на Донеччині. Сили Оборони України проводять ураження живої сили, щоб зупинити подальше просування ворога.

Інтереси безпеки Німеччини та Європи безпосередньо торкаються війни Росії проти України, заявив міністр економіки ФРН Роберт Габек у Пекіні на зустрічі з головою Національної комісії з розвитку та реформ (NDRC) Чженом Шаньцзе. Також сторони обговорювали й висновки Єврокомісії щодо можливого введення тарифів на китайські електромобілі.