У роботі Starlink зафіксували глобальний збій

Джерело: пресслужба компанії

Станом на вечір 24 липня користувачі по всьому світу зафіксували значні збої у роботі супутникового зв’язку Starlink.

Як пояснили у компанії, у Starlink стався збій обслуговування. Нині команда досліджує проблеми.

Українські військові також підтверджують, що термінали не працюють.

Зокрема командувач Сил безпілотних систем ЗСУ Роберт Бровді на псевдо “Мадяр” поінформував, що Starlink “ліг” по всій лінії фронту.

Довідка. Starlink — проєкт американської компанії SpaceX щодо розробки високопродуктивної супутникової платформи для виготовлення супутників зв’язку та запусків великої їх кількості (сузір’я) у космос. Система надає доступ до широкосмугового інтернету у будь-якій точці планети. Першою компанія почала обслуговувати Канаду та США (2020).

6 травня 2019 року в небі над Україною вперше було зафіксовано партію супутників Starlink.

Спершу сервіс планували активувати в Україні 2023 року. 26 лютого 2022 року, після вторгнення Росії, міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров у Твіттері закликав Ілона Маска надати Україні термінали і доступ до системи. Президент SpaceX Гвен Шотуелл повідомила, що перед цим компанія кілька тижнів працювала над отриманням дозволу на надання послуг Starlink в Україні.

27 лютого 2022 року Ілон Маск відповів, що доступ надано, а термінали вже в дорозі, і наступного дня до України прибула перша партія. Їх розподіляють між Укрзалізницею, військовими, теробороною, територіальними громадами тощо, а також використовують для потреб критичної інфраструктури, медицини, фінансів та енергетики.

19 квітня 2022 року стало відомо, що Starlink планує відкриття представництва в Україні.

9 червня 2022 року, міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров повідомив, що компанія Starlink Ukraine отримала ліцензію оператора.

У жовтні 2022 року SpaceX заявила, що більше не може оплачувати Starlink для України. 1 червня 2023 року, як повідомило агентство Reuters, Starlink, служба супутникового зв’язку SpaceX, уклала контракт з Міністерством оборони США на купівлю супутникових послуг для України.

15 вересня 2023 року Комітет Сенату США у справах збройних сил розслідуватиме ситуацію про рішення американського бізнесмена, власника SpaceX і Tesla Ілона Маска про вимкнення мережі Starlink для Сил оборони України.

29 вересня 2023 року Федоров під час свого виступу на IT Arena повідомив, що Україна отримала 42 тис. терміналів із початку повномасштабного вторгнення.

10 жовтня 2024 року глава МЗС Польщі Радослав Сікорський, під час пресконференції на Польському Радіо заявив, що термінали Starlink для Збройних Сил України (абонплату за інтернет та закупівлю модулів) фінансує не Ілон Маск, а Польща, і вона продовжуватиме це робити і далі, бо саме Starlink забезпечує доступ до мережі навіть у складних умовах

На початку березня 2025 року, через скорочення підтримки України з боку США, французький оператор супутникового зв’язку Eutelsat повідомив про плани заміни Starlink в Україні. Французький оператор працює над постачанням стандартних та військових терміналів, плануючи доставити до України 40 тис терміналів, тобто кількість, яку наразі використовує Starlink в Україні. У компанії також зазначили, що їхня мережа OneWeb має понад 600 супутників на орбіті з висотою 1200 км, що забезпечує швидший зв’язок порівняно з супутниками Starlink, які перебувають на значно нижчих навколоземних орбітах.

У липні 2025 року, дирекція мобільного оператора “Київстар” повідомила, що Україна стане піонером серед європейських держав у впровадженні супутникових мобільних послуг Starlink. Вже до кінця 2025 року українці зможуть надсилати повідомлення без традиційного покриття, а до середини 2026 року очікується запуск повноцінного інтернету та голосового зв’язку зі смартфонів, тобто напряму через супутники.

Держсекретар США Марко Рубіо розпочинає поїздку до ОАЕ, Кувейту та Бахрейну на тлі переговорів Вашингтона з Тегераном щодо завершення війни на Близькому Сході. Однією з головних тем стане безпечний і вільний транзит через Ормузьку протоку.

Військові М’янми відповідальні за загибель щонайменше 702 цивільних протягом шести місяців виборчого періоду. Новий звіт ООН описує різке погіршення ситуації з правами людини в М’янмі на тлі контрольованих військовими виборів. Найбільшим джерелом руйнувань і жертв, за оцінкою організації, залишаються авіаудари.

Федеральний суд у Вашингтоні заблокував адміністрації Дональда Трампа використання оновленої імміграційної бази SAVE для перевірки виборчих списків штатів. Правозахисники попереджали, що така система може помилково позбавити права голосу законних виборців.

Верховний суд Іспанії засудив колишнього міністра транспорту Хосе Луїса Абалоса до 24 років ув’язнення у справі про корупцію під час закупівлі масок у пандемію COVID-19. Його колишній помічник Кольдо Гарсія отримав 19 років.

Група податкових експертів і колишніх посадовців IRS заявила в суді, що Міністерство юстиції США незаконно надало Дональду Трампу, його родині та бізнесу захист від податкових перевірок. На їхню думку, така домовленість може порушувати конституційну заборону на отримання президентом додаткової вигоди від держави.